Správy Politika

Je to POTVRDENÉ: Ľudovít Ódor bude viesť vládu, vzdáva sa funkcie v NBS

Viceguvernér Národnej banky Slovenska (NBS) Ľudovít Ódor akceptoval ponuku prezidentky Zuzany Čaputovej viesť vládu odborníkov. K 14. máju sa vzdáva svojej funkcie.

Ilustračný obrázok k článku Je to POTVRDENÉ: Ľudovít Ódor bude viesť vládu, vzdáva sa funkcie v NBS
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

K obsahovým prioritám prichádzajúcej úradníckej vlády sa Ódor podrobnejšie vyjadrí počas budúceho týždňa. TASR o tom informovali z NBS.

„Rozhodnutie pani prezidentky vymenovať ma za predsedu vlády odborníkov je pre mňa cťou a zároveň veľkou zodpovednosťou. Slovensko sa dnes nachádza v neľahkej situácii a so svojim tímom urobíme všetko preto, aby sme krajinu priviedli k predčasným voľbám do Národnej rady SR a priniesli želaný pokoj, stabilitu, ale zároveň aj konštruktívnu odbornú diskusiu v témach, ktoré sú pre ľudí a krajinu dôležité,“ uviedol Ódor.

Členom bankovej rady a zamestnancom NBS poďakoval Ódor za doterajšiu spoluprácu a pomoc pri budovaní modernejšej a medzinárodne uznávanej centrálnej banky. Do prijatia poverenia bude pokračovať vo výkone viceguvernéra NBS v plnom rozsahu. Prezidentka vymenuje úradnícku vládu v týždni od 15. mája.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zostaňte v obraze. Ďalšie aktuálne správy:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM