Správy Rôzne

Je tu citeľný návrat zimy! Prudko sa ochladí i nasneží + PREDPOVEĎ

Po teplom víkende, počas ktorého sa teploty šplhali nad hranicu +20 °C, sa citeľne ochladí.

Ilustračný obrázok k článku Je tu citeľný návrat zimy! Prudko sa ochladí i nasneží + PREDPOVEĎ
Zdroj: TASR

Prechod studeného frontu prinesie na naše územie opäť návrat chladnejšieho, zimného počasia. Zrážky, súvisiace s blížiacim sa studeným frontom začnú nad naše územie postupovať v nedeľu vo večerných hodinách od severu.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) upozorňuje na výstrahu prvého stupňa pred snežením a ojedinelými snehovými jazykmi a závejmi na severe Slovenska. SHMÚ na to upozornil na svojej webovej stránke.

Snežiť má od 20.00 h do pondelňajšieho rána (30. 3.) v okresoch Čadca, Žilina, Námestovo, Dolný Kubín, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Poprad a Kežmarok.

Podľa meteorológov by malo v okresoch napadnúť okolo desiatich centimetrov nového snehu. Meteorológovia tiež pripomínajú, že tvorba snehových jazykov a závejov predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity, no ich výskyt je v danej ročnej dobe a oblasti bežný.

Počas noci sa postupne zrážky rozšíria. Tie budú prevažne kvapalné, na horách pôjde aj o zrážky snehové. Na krajnom severe však bude najchladnejšie a tu sa môžu aj v nižších polohách objaviť zrážky snehové.

„Počas pondelka sa budú denné maximálne teploty pohybovať o zhruba 10 °C nižšie na úrovni od +3 do +8 °C, no na severe bude ešte chladnejšie a vyskytnúť sa môže aj slabý celodenný mráz,“ informuje iMeteo.sk.

Pred nami je tak ďalšia vlna pomerne výrazného ochladenia, ktoré by na našom území malo zotrvať do polovice budúceho týždňa. Potom by sa malo opäť otepľovať.

Zdroj: iMeteo.sk
Zdroj: iMeteo.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie