Eva Mikulová Kultúra

Je už známy dátum Art Film Festu v Košiciach a filmový festival má aj nové logo

Najväčšie slovenské filmové podujatie sa uskutoční v dňoch 14. - 22. júna 2019 a festival má aj nové logo. Trojuholník smerujúci na východ v ňom vystriedal výrazný červený kruh.

Ilustračný obrázok k článku Je už známy dátum Art Film Festu v Košiciach a filmový festival má aj nové logo
15
Galéria

Predchádzajúce logo komunikovalo okrem iného aj sťahovanie festivalu na jeho nové pôsobisko. Po troch ročníkoch sa Art Film Fest v Košiciach úspešne udomácnil, preto sa rozhodli novým logom uzatvoriť tento proces a vstúpiť do novej éry. Nový logotyp je logickým vývojom konceptu, ktorý vychádza zo symbolov na prehrávacom zariadení – play, pause, forward, stop a record.

"Červený kruh symbolizuje ukladanie filmových zážitkov a celkovej atmosféry festivalu priamo do myslí a sŕdc jeho divákov a fanúšikov. Zároveň pre nás plní viaceré funkcie, jednou z nich je aj bodka za poradovým číslom ročníka festivalu,“ vysvetľuje Peter Nágel, umelecký riaditeľ podujatia. Návrh loga a celej vizuálnej identity Art Film Festu pripravilo bratislavské kreatívne štúdio CODES Creative.

Art Film Fest patrí medzi najdlhšie fungujúce domáce filmové podujatia, na Slovensko každoročne prináša stovky kvalitných filmov a množstvo sprievodných akcií. Počas ostatného ročníka premietol viac ako 200 filmov – celovečerných i krátkometrážnych, pripravil viacero diskusií, výstav či koncertov, ale privítal tiež desiatky slovenských i zahraničných hviezd filmového sveta. Navštívilo ho viac ako 20 000 účastníkov a účastníčok.

V priebehu deviatich júnových dní ponúkne aj pripravovaný ročník výber toho najvýznamnejšieho, čo súčasná kinematografia ponúka. 27. ročník AFF sa uskutoční 14 až 22. júna 2019

Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie