Webnoviny - Svet

Jozef Heriban pokrstil svoju novú knihu Posadnutosť

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 16. septembra (WEBNOVINY) – Bývalý poslanec a príležitostný spisovateľ Jozef Heriban uviedol v stredu 16. septembra do života svoj nový knižný titul s názvom Posadnutosť. Krstnými rodičmi boli herečka Lucia Siposová a moderátor Martin „Pyco“ Rausch. „Táto kniha je zmyselná a má zmysel,“ povedala krstná mama o titule s pikantným obsahom. Knihu pokrstili pierkom, ktoré podľa jej autora v knihe symbolizuje lásku a túžbu priblížiť sa Bohu a Slnku. „Táto túžba je niekedy nebezpečná,“ dodal spisovateľ.

Kniha je voľným pokračovaním bestselleru Intimita vlkov (2008), ktorý bol minulý rok niekoľko týždňov najpredávanejším titulom internetových i kamenných kníhkupectiev. „Snažil som sa posunúť do iného priestoru, mám totiž obavy z pokračovaní, zo skúseností z iných dvojok,“ prezradil autor románu. Podľa slov spisovateľa bolo písanie pokračovania ľahké a ťažké zároveň.

„Posadnutosť sa písala o dva mesiace kratšie ako Intimita vlkov, pretože som už mal niektoré postavy vymyslené. Zároveň však bolo písanie ťažšie,“ povedal manžel moderátorky Aleny Heribanovej. Tá sa podľa vlastných slov na tvorbe svojho manžela podieľala minimálne. „Ja mu do tvorby nezasahujem, niekedy sa ma opýta, či by som toto napísala inak alebo nech si nejaký úryvok prečítam. Táto kniha je možno jemnejšia, ale tiež je dosť pikantná,“ povedala v rozhovore pre agentúru SITA.

Obsahovú rozdielnosť v tituloch si všimla aj Siposová. „Intimita je viac knižka pre pánov, z toho mužského egocentrického podhľadu. Posadnutosť je podstatne pokornejšia a dojemnejšia,“ povedala krstná mama knihy. „Je tam cítiť, že ten človek prešiel nejakým obdobím, kedy sa diali isté zmeny,“ dodala herečka na adresu autora. V knihe autor spomína aj piesne, ktoré pri písaní odporúča počúvať. „V knihe je veľmi veľa hudby, je to písané na hudbu, ktorú by si mali čitatelia pustiť,“ uviedol autor.

Jozef Heriban, ktorý pôsobí aj ako vysokoškolský pedagóg na Filozofickej fakulte a Fakulte manažmentu Univerzity Komenského v Bratislave, netají svoju túžbu po úspechu. „Každý spisovateľ chce byť v rebríčku čo najvyššie, aj ja,“ prezradil. „Dobrá kniha by však mala byť napísaná veľmi úprimne, človek by nemal vôbec premýšľať nad tým, na ktorom mieste bude, či sa bude kupovať, či sa nebude kupovať,“ dodal.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM