Webnoviny - Svet

KDH odmieta, aby každá strana pri eurovale mala právo veta

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 6. októbra (WEBNOVINY) – KDH podľa predsedu strany Jána Figeľa nesúhlasí s navrhovaným modelom SaS pre podporu eurovalu, aby právo veta mala každá strana v komisii, ktorá má posudzovať poskytovanie pôžičiek z tohto systému.

Odporúčame:

SaS má návrh, ktorý nepoškodí daňovníkov, tvrdí Krajcer Ak SaS zmení stanovisko k eurovalu, prehodnotí ho aj OKS SaS podľa Jozefa Kollára zahlasuje za euroval Je malá šanca, že budú splnené naše požiadavky, tvrdí SaS Holanďania rozhodnú o eurovale, zostanú ešte Slováci O eurovale by sme mali hovoriť v koalícii, tvrdí Zsolt Simon Všetci o nás tvrdia, že len my sme exoti, hovorí Sulík Euroval je zámienka na vznik spojených štátov európskych „To je nezmysel. Viete si predstaviť mať väčšinovú vládu, ale v zásadných veciach rozhodovať konsenzom naprieč politickým spektrom. Veď to nikde tak nerobia. Náš návrh hovorí o korektnom mechanizme, ktorý v koaličnej zostave ponúka rokovania o každom rozhodovaní o eurovale. Ak to má byť celoparlamentná záležitosť, mení to celú doterajšiu nielen filozofiu, ale pravidlá. My nemáme koaličnú dohodu so stranou Jána Slotu,“ vyhlásil dnes pred novinármi Figeľ.

Figeľ je však rád, že SaS si osvojila návrhy, ktoré predkladá koalícia niekoľko týždňov s plnou vážnosťou.

„Aj iné krajiny majú vnútroštátne mechanizmy, ak sú korektné a ústavné, do istej miery riešia aj problém SaS,“ uviedol predseda KDH s tým, že kresťanskí demokrati navrhovali, aby schvaľovacia procedúra bola nie bianco šekom, ale naopak vnútroštátnym mechanizmom, ktorý definuje koalícia cez úpravu zákona alebo samostatný mechanizmus.

„Vítam tento signál, neviem, či je definitívny, či je potvrdený celou stranou, lebo keď sme hovorili o takýchto riešeniach, tak ich doteraz odmietali,“ dodal.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM