Webnoviny - Svet

Kličko knokautoval Petera a obhájil dva tituly

WEBNOVINY.SK

Ukrajinský šampión Vladimír Kličko knokautuje svojho súpera. Foto: SITA/AP FRANKFURT 12. septembra (WEBNOVINY) – Ukrajinský pästiar Vladimir Kličko v sobotu v nemeckom Frankfurte nad Mohanom v 10. kole knokautoval Nigérijčana Samuel Petera a obhájil tituly majstra sveta organizácií WBO a IBF v superťažkej hmotnostnej kategórii.

Afričan práve v sobotu oslávil 30. narodeniny a dokonca sa dočkal od súpera torty. V samotnom ringu však už oslávenec nedostal žiadny príjemný bonus od 34-ročného favorita.

Pôvodne mal byť Ukrajincovým vyzývateľom olympijský víťaz z Atén 2004 Alexander Povetkin, ale ruský borec odmietol podpísať zmluvu. Preto sa pozornosť Kličkovho okolia obrátila na Nigérijčana, ktorý bol svojho času majstrom sveta superťažkej hmotnostnej kategórie verzie WBC.

Vladimir Kličko má v profiringu na konte už 55 víťazstiev v 58 súbojoch. S Peterom (34 víťazstiev, 4 prehry) už raz boxoval a Nigérijčan ho v roku 2005 poslal trikrát na podlahu, ale napokon s ním prehral na body. Tento súboj označil Kličko za „jeden z najťažších“ v jeho kariére.

SITA, AP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM