Krimi

Kočner a náprava? Posudok psychologičky poodhalil jeho temné stránky

Psychologička nenašla u Mariana Kočnera žiadne známky psychických porúch.

Ilustračný obrázok k článku Kočner a náprava? Posudok psychologičky poodhalil jeho temné stránky
Zdroj: TASR

Náprava obžalovaného Mariana Kočnera by bola v prípade jeho odsúdenia priaznivá a možná. Vo svojom znaleckom posudku vo veci vraždy novinára Jána Kuciaka to konštatovala súdna znalkyňa z odboru psychológie Elena Fortis.

Na súde sa má znalkyňa vyjadriť aj k nahrávke s niekdajším generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom, ktorú súd pustil na pojednávaní.

Egocentrická osobnosť

Psychologička nenašla u Mariana Kočnera žiadne známky psychických porúch. V posudku uviedla, že ide o egocentrickú osobnosť s narcistický­mi rysmi.

Agresivita nie je jeho dominantnou črtou, avšak môže sa aktivovať ako reakcia pri neúspechu, pri snahe o dosiahnutie vlastného cieľa. Ak je Marian Kočner vinný, tak za možnú motiváciu objednávky vraždy novinára považuje Fortis snahu o zachovanie jeho životného štýlu, ktorý mohol Ján Kuciak svojimi článkami ohrozovať.

„V prípade uznania viny by bola prognóza obžalovaného priaznivá a resocializácia možná,“ uviedla Fortis.

Po prečítaní jej znaleckého posudku navrhol splnomocnenec poškodených Daniel Lipšic, aby bola na súde pustená nahrávka medzi Marianom Kočnerom a niekdajším generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom.

Vulgárna nahrávka

Na nahrávke Kočner karhá a vulgárne nadáva Trnkovi za údajné vydieranie akcionára Penty Jaroslava Haščáka. Haščáka mal podľa slov Mariana Kočnera z nahrávky vydierať Trnka so zvukovým záznamom z akcie Gorila.

Po prehratí nahrávky by sa k nej mala Fortis vyjadriť z psychologického hľadiska. Potom bude nasledovať jej výsluch zo strany prokurátora, obhajcov aj splnomocnencov.

Z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní neprávoplatne odsúdený Miroslav Marček, Tomáš Szabó, Alena Zsuzsová a Marian Kočner. Ten si mal podľa obžaloby objednať vraždu ako pomstu za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie