Politika

Kolíková sa prihovára za POVINNÉ plošné očkovanie nad 12 rokov: Myslím si, že nastal čas

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková povedala, čo si myslí o povinnom plošnom očkovaní proti ochoreniu COVID-19 pre osoby nad 12 rokov.

Ilustračný obrázok k článku Kolíková sa prihovára za POVINNÉ plošné očkovanie nad 12 rokov: Myslím si, že nastal čas
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková si vie predstaviť debatu o povinnom plošnom očkovaní proti ochoreniu COVID-19 pre osoby nad 12 rokov.

Upravia zákon?

Prípadné zavedenie celoplošného očkovania by podľa nej bolo dobré upraviť samostatným zákonom. Uviedla to na pondelkovej tlačovej konferencii.

„Ja osobne sa prihováram za povinné očkovanie. Myslím si, že postupne nastal čas. Je úplne legitímne sa rozprávať nielen o skupinách profesií, ktoré sú dôležité pre chod štátu,“ povedala Kolíková.

Odškodňovací proces

V prípade zavedenie plošného očkovania hovorí tiež o potrebe jednoduchého a zrozumiteľného odškodňovacieho procesu. Pri zavedení povinného očkovania pre určitú vekovú skupinu by bolo podľa Kolíkovej nutné dôsledne zvážiť vekovú hranicu.

Myslí si, že plošné očkovanie pre osoby nad 12 rokov by bolo v niečom právne jednoduchšie. Dodala, že ide o jej osobný názor a v strane SaS ešte o tejto otázke prebieha diskusia.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Čo sa deje na Slovensku?

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM