Správy Zo Slovenska

Kollár poriadne naložil Budajovi: Na čo čaká, kým medveď zabije prvé DIEŤA?

V uplynulých dňoch pribudli ďalšie útoky medveďa hnedého na človeka. Podľa Borisa Kollára za to nesie spoločenskú zodpovednosť šéf rezortu životného prostredia.

Ilustračný obrázok k článku Kollár poriadne naložil Budajovi: Na čo čaká, kým medveď zabije prvé DIEŤA?
Zdroj: TASR/M. Baumann, D. Veselský

Za stav s medveďmi nesie priamu politickú zodpovednosť minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO). Vyhlásil to predseda Sme rodina a parlamentu Boris Kollár v reakcii na ďalší útok medveďa na človeka.

Roztrpčený Kollár

„Dokedy budete otáľať? Kým ´vegetariáni´ zabijú prvé dieťa? Poprípade aj s jeho mamou? Je to vaša priama zodpovednosť a za tento stav či skôr ničnerobenie nesiete aj priamu politickú zodpovednosť a ak k takému niečomu príde, verte mi, že vás nebudeme držať,“ odkázal Kollár Budajovi na sociálnej sieti. Narážal tým na nedávny ministrov chybný výrok, že medveď hnedý je vegetarián, namiesto všežravec.

V stredu (15. 6.) v poobedňajších hodinách zaútočil medveď na záchranára Horskej záchrannej služby (HZS) z oblastného strediska Veľká Fatra, ktorý sa počas služby vracal po turistickom chodníku z Novej hole na Donovaloch. Počas útoku utrpel tržnú ranu na hlave.

Zmeny v správaní

Posledné sčítanie populácie medveďov uvádza na území Slovenska podľa Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR približne 1200 jedincov.

Zmeny v správaní medveďov sú podľa ochranárov dôsledkom prikrmovania zveri, jednoduchého prístupu ku komunálnemu odpadu či pestovania kukurice aj v chladnejších regiónoch Slovenska. ŠOP už avizovala posilnenie zásahového tímu pre medveďa hnedého o ďalších spolupracovníkov.

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Zostaňte v obraze! Ďalšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM