Ľudovít Havra Futbal

Koniec jesennej sezóny: KOMPLETNÝ PREHĽAD s aktuálnymi výsledkami + tabuľky!

Pozrite si výsledky, tabuľky, strelcov a komentáre k zápasom regionálnych futbalových súťaží: II. LIGA ZÁPAD, III. LIGA, V. LIGA SKUPINA C, I. TRIEDA a II. TRIEDA.

Ilustračný obrázok k článku Koniec jesennej sezóny: KOMPLETNÝ PREHĽAD s aktuálnymi výsledkami + tabuľky!

II. LIGA ZÁPAD

14. kolo – 26. 10. o 10.30 h:

Bratislava B – Pohronie A 0:2 (0:2)
Góly: L. Garaj, R. Paraj

Hostia začali veľmi dobre a už v 2. minúte center L. Pelegriniho našiel T. Marušina, ktorého hlavičku síce domáci brankár vyrazil, no na dorážku L. Garaja už nestačil. V 16. minúte natiahol P. Abrahám brankára nebezpečnou strelou z voleja a hostia podkurovali domácim aj v 18. minúte, keď center P. Abraháma nedostali do siete na trikrát L. Garaj, L. Pelegríni a ani D. Urgela. V 25. minúte napálil L. Garaj do žrde a v 29. minúte akciou na jeden dotyk P. Šenk našiel L. Garaja, ten našiel R. Paraja a bolo 0:2. V závere prvého polčasu ešte dobre vypálil J. Sekereš.

Druhý polčas bol už viac v réžií domácich. V 54. minúte nastrelil S. Tichý žrď a v 66. minúte netrafil prázdnu bránu R. Mikuš. Šancu si vytvorili aj hostia, keď na bránkovej čiare po hlavičke T. Marušina zachraňovali domáci obrancovia. V 82. minúte išiel sám na bránu R. Matejka, ale mieril iba vedľa. V 82. minúte vypadla brankárovi domácich lopta a M. Páleník netrafil bránu. Hostia tak zaslúžene zdolali B-výber Bratislavy a v sobotu privítajú domov B-výber Trnavy.

12 Nové Mesto n. Váh. 14 0 2 12 5:26 2

Ďalšie výsledky: Nitra – Žilina B (2:0), Dubnica n. Váh. – Sereď (2:1), Šaľa – Nové Mesto n. Váh. (1:0), Trnava B – Šamorín (1:0), Senec – Skalica ()

III. LIGA

Dohrávka 7. kola – 22. 10. o 14.00 h:

Pohronie B – Teplička nad Váhom 1:2 (1:0)
Góly: V. Kukučka – J. Tomanica, R. Petruš (11 m)

13. kolo – 26. 10. o 14.00 h:

Pohronie B – Krásno nad Kysucou 1:2 (1:2)
Góly: R. Ďurovič – M. Padala, A. Jakubec

Do zápasu mali domáci veľmi zlý vstup, keď sa hostia už v 3. minúte po rohovom kope ujali vedenia gólom M. Padalu. Ani to ich však nenaštartovalo do zápasu a hrali bez pohybu, dôrazu a nasadenia. Hostia ich prevýšili najmä v strede poľa, kde dominoval skúsený J. Šidlo. Na pravej strane zálohy mali rýchleho A. Jakubeca, ktorý v 20. minúte zbehol za chrbát obrany a zvýšil na 2:0 z pohľadu hostí. V závere polčasu si domáci vytvorili viacero príležitostí, ktoré však ostali nepremenené. Najväčšiu zahodil J. Dobrota, ktorý hlavičkoval do tyče a neskôr hostia v skrumáži nastrelili vlastné brvno. V 41. minúte sa v pokutovom území presadil R. Ďurovič, ktorý znížil na 1:2. Následne v závere polčasu sa na pravej strane uvoľnil A. Sekereš, ktorý ideálne prihral R. Ďurovičovi, ten však gólový zápis nezopakoval.

Do 2. polčasu nastúpili domáci s cieľom zvrátiť stav zápasu. Viac sa však na ihrisku bojovalo, ako hralo. Chýbala väčšia kvalita, pokoj a skúsenosti domácich hráčov. Hostia sa zamerali na pozornú obranu, čo sa im aj darilo. V 83. minúte po prieniku P. Hanusa na pravej strane vo vyloženej šanci opäť zlyhal J. Dobrota. Stav sa tak nezmenil a hostia si odviezli v dôležitom zápase všetky tri body.

Nová Baňa – Liptovský Hrádok 4:0 (2:0)
Góly: E. Jenes 2×, J. Urgela (11 m), A. Wolf

Zo začiatku mali menšiu prevahu na ihrisku hostia, ale do gólu ju pretaviť nedokázali. V 21. minúte pohrozili aj domáci, ale hlavička E. Jenesa smerovala len tesne vedľa. Prvý gól padol v 31. minúte, keď po rohovom kope brankár hostí neudržal loptu v náručí, čo využil E. Jenes. V 41. minúte vyšiel domácim aj druhý rohový kop, po ktorom sa opäť presadil E. Jenes. V druhom polčase boli opäť futbalovejší hostia, ale góly strieľali domáci, keď sa najprv z penalty presadil J. Urgela a v 90. minúte dal bodku za zápasom A. Wolf, ktorého ideálne našiel J. Urgela.

Žarnovica – Kremnička 1:1 (0:1)
Góly: M. Laurov – J. Tóth

V Žarnovici sa hral vyrovnaný zápas, v ktorom sa diváci prvého gólu dočkali až v 40. minúte, keď sa peknej kombinačnej akcii hostí presadil J. Tóth. Ešte v prvom polčase mohol vyrovnať J. Žiak, ale v dobrej šanci prestrelil bránu. V druhom polčase začali lepšie domáci, ktorí si vytvorili niekoľko šancí, ale konsolidovaná obrana hostí všetky zlikvidovala. V 62. minúte sa dočkali aj domáci a M. Laurov z priameho kopu vyrovnal na 1:1. Víťazný gól mohol v 70. minúte pridal L. Štefanka, ale brankár hostí ho vychytal. Skóre sa už nemenilo a v Žarnovici sa body napokon delili.

16 POHRONIE B 15 2 1 12 11:38 7

Ďalšie výsledky: Martin – Rakytovce (2:1), Lučenec – Kalinovo (2:2), Námestovo – Makov (2:0), Teplička n. Váh. – Čadca (1:0), Bytča – Brusno (2:0)

V. LIGA SKUPINA C

Šalková – Štiavnické Bane 5:1 (2:0)
Góly: M. Štulajter 3×, L. Palovič 2× – M. Lupták

Voznica – Hrochoť 1:2 (0:1)
Góly: Ľ. Laurov – J. Mesík, J. Dorotovič

V prvom polčase mali prevahu hostia a zaslúžene sa aj v podaní J. Mesíka ujali vedenia. V druhom polčase však domáci hru vyrovnali a hostia sa v závere museli ešte obávať o výsledok. Nakoniec vyhrali v pomere 1:2, aj keď zápasu by viacej svedčila remíza.

14 VOZNICA 13 2 1 10 17:37 7

Ďalšie výsledky: Lieskovec – Badín B (2:2), Sásová – Bacúch (-), Č. Balog – Pliešovce (1:4), S. Ľupča – Medzibrod (0:5)

I. TRIEDA

Stará Kremnička – Hodruša-Hámre 2:5 (1:5)
Góly: A. Milčík, M. Paller (11 m) – V. Laurov, P. Kapusta 2×, A. Smelák, R. Bocian

Janova Lehota – Kremnica 2:2 (1:2)
Góly: P. Karásek, P. Weber (11 m) – P. Urgela, R. Urgela

Domáci hrali do 30. minúty len s 10 hráčmi, čo hostia využili a strelili 2 góly. Keď sa však k domácemu mužstvu pripojil aj 11-sty hráč, Janova Lehota ešte do polčasu znížila na 1:2. V druhom polčase boli síce hostia aktívnejší, ale domáci hrozili hlavne z brejkov. Na konečných 2:2 uzavrel v 87. minúte domáci brankár P. Weber, ktorý premenil nariadený pokutový kop.

Banská Štiavnica – Tekovská Breznica 0:2 (0:1)
Góly: J. Volentier, J. Juristý

Horná Ves – Slaská 5:3 (3:1)
Góly: D. Karakačanov 3× (raz 11 m), A. Širáň, M. Hric – T. Silný, B. Mikula, P. Göth

Vedenia sa ujali hostia, keď sa v šestnástke najlepšie zorientoval T. Silný a otvoril gólový účet. V ďalšom priebehu však prevzali iniciatívu domáci a D. Karakačanov do polčasu strelil hat-trick. V druhom polčase však jasne dominovali hostia, ktorý skorigovali na 3:2 a neskôr aj na 4:3, ale domáci im vďaka rýchlym a hlavne efektívnym brejkom dokázali vždy odskočiť. Zápas nakoniec skončil 5:3, keď piaty gól domácich premenil hlavičkou po priamom kope M. Hric.

Lovča – Brehy 2:2 (0:1)
Góly: R. Neuschl, M. Rapčan – M. Polc, Š. Vozár

Hliník nad Hronom – Bzenica 1:0 (0:0)
Góly: I. Minyu

V prvom polčase boli lepším tímom domáci, ale gól nepadol ani na jednej strane. Druhý polčas bol už vyrovnanejší a diváci sa hneď v jeho úvode dočkali aj jediného gólu. V 47. minúte sa po krásnej nahrávke M. Zimana presadil I. Minyu. Domáci zahodili aj ďalšie šance, keď P. Mališ trafil brvno a 2-krát z dobrej pozície netrafil I. Minyu. Nakoniec im ale na víťazstvo stačil jeden gól, vďaka ktorému najtesnejším rozdielom zdolali Bzenicu.

Lutila – Veľká Lehota 4:2 (1:1)
Góly: M. Krnčok, R. Kanina 2×, Ľ. Hríň – T. Víglaský, T. Jenis

Domáci začali opatrnejšie, ale napriek tomu strelili úvodný gól v podaní M. Krnčoka. Hostia však v 36. minúte vyrovnali na polčasových 1:1. V druhom polčase si domáci vytvorili tlak, z ktorého pramenili 2 góly. Hostia neskôr skorigovali na 3:2 ale bodku za zápasom dal R. Kanina, ktorý svojím druhým gólom uzavrel skóre na konečných 4:2.

Góly: M. Henžel 2×, J. Sklenka 2× (raz 11 m), S. Spišiak, B. Spišiak

Prvý polčas domáci začali opatrne a so súperom sa len oťukávali. Do druhého polčasu však nastúpili s novými dresmi, ktoré ich naštartovali za jasným víťazstvom v pomere 6:0.

Ladomerská Vieska – Nevoľné 3:0 (kontumačne) – hostia nepricestovali

Kopernica – Jastrabá 1:4 (1:1)
Góly: R. Fronk – P. Mojžiška, M. Srnka, M. Janúch, R. Bajnok

Šašovské Podhradie – Hronská Dúbrava 2:2 (1:1)
Góly: A. Kazár (11 m), M. Danko – D. Baláž, P. Dúbravský

Lovčica-Trubín – Ihráč 4:0 (0:0)
Góly: M. Vrtík 2×, J. Vrtík, M. Fabian

Kremnické Bane – Krahule 1:4 (1:2)
Góly: R. Knapp – M. Králik, I. Paučo 2×, M. Tokár (11 m)

Góly: P. Kopčan 3×, Ra. Boška – M. Barborík, M. Kašiar

Domácich zastihla druhá polovica jesennej časti v dobrej forme a tak si bez väčších problémov v poslednom zápase poradili so zdatným súperom z Vyhieň. Prvý polčas bol vyrovnaný a prvý gól padol v 24. minúte z kopačky P. Kopčana. O vyrovnanie sa postaral gólom „do šatne“ M. Barborík. Druhý polčas začali lepšie domáci keď v priebehu dvoch minút v 49. a 51. minúte rozhodol o svojom čistom hat-tricku P. Kopčan. V 53. minúte znížil z rohového kopu M. Kašiar, ale už o 3 minúty Ra. Boška po centry P. Kopčana dorazil loptu do brány a zabezpečil domácim zaslúžené víťazstvo 4:2. V 70. minúte sa dal vylúčiť hosťujúci M. Barborík po vulgárnych urážkach hlavného rozhodcu a domáci ešte v 75. minúte nepremenili pokutový kop, keď zaváhal M. Kopčan.

Prestavlky – Prochot 5:2 (2:1)
Góly: R. Štyriak, P. Boldiš (11 m), J. Haring, M. Kukučka 2× – P. Rosenberg, T. Rosenberg

V prvom polčase sa domáci pomerne rýchlo ujali vedenia 2:0, ale do polčasu hostia stihli streliť kontaktný gól. V druhom polčase sa domácim opäť podarilo streliť 2 rýchle góly po rohových kopoch, čím si vytvorili pohodlný náskok, ktorý si už do konca zápasu postrážili.

Ostrý Grúň – Prenčov 2:3 (1:0)
Góly: R. Baláž, M. Žoltický – R. Blahút 2×, M. Blahút

Rudno nad Hronom – Sklené Teplice 4:3 (2:2)
Góly: M. Brzula, M. Marko (11 m), M. Beňovský, A. Luky – T. Beňo, M. Horný, M. Lupták

Malá Lehota – Banská Belá 3:1 (1:0)
Góly: A. Tisovský, J. Haspra, Z. Paulík (11 m) – Ľ. Weis

Hronský Beňadik – Horné Hámre 0:4 (0:2)
Góly: T. Šmondrk 3×, S. Truska

1. Horné Hámre 9 8 1 0 47:6 25
2. Prenčov 11 7 1 3 49:25 22
3. Dolná Trnávka 11 7 0 4 24:19 21
4. Malá Lehota 10 6 1 3 26:20 19