Správy Zo Slovenska Technológie

Koronavírus: Mobily nás prezrádzajú. Ak spravíme 1 vec, premiér nevylučuje obmedzenie pohybu

Pohyb ľudí na Slovensku sa podľa telekomunikačných operátorov znížil celkovo zhruba o 30 percent.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Mobily nás prezrádzajú. Ak spravíme 1 vec, premiér nevylučuje obmedzenie pohybu
Zdroj: TASR

Po zasadnutí rokovania vlády a ústredného krízového štábu o tom v stredu informoval dosluhujúci predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD).

Rozhodne nová vláda

„Vidíme značný pokles pohybu ľudí, ktorí sa hýbu s mobilnými telefónmi,“ povedal Pellegrini. Niektorí operátori podľa neho hlásia pokles až u polovice SIM kariet. Takíto ľudia sa pohybujú len v okolí svojho bydliska, tvrdí Pellegrini.

Ak by sa tento trend zmenil a ľudia by sa začali viac presúvať, je podľa premiéra pripravené vyhlásenie celoplošného núdzového stavu s obmedzením pohybu osôb.

Pripomenul, že o tom bude pravdepodobne rozhodovať až nová vláda Igora Matoviča (OĽaNO).

Kolabuje doprava

Ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) poznamenala, že od štvrtka 19. marca od 6.00 h bude obnovený malý pohraničný styk na území do 30 kilometrov na slovensko-maďarských hraniciach.

„Občania Slovenska, ktorí žijú alebo pracujú na území Maďarska do 30 kilometrov, sa budú môcť pohybovať bez toho, aby museli dodržiavať 14-dňovú karanténu,“ povedala Saková s tým, že to isté platí aj pre maďarských obyvateľov na Slovensku.

Ministerka poukázala na to, že sa rieši aj aktuálna dopravná situácia v krajine, pretože pred hraničnými priechodmi sa tvoria rozsiahle kolóny. Poznamenala, že rokuje s maďarským ministrom vnútra, aby sa kontroly na hraniciach buď posilnili, alebo zmiernili. „Policajný zbor dostal úlohu vytvoriť cez Slovensko tranzitný koridor juh – sever alebo západ – východ,“ povedala Saková.

Ústredný krízový štáb rozhodol, aby všetky rezorty pripravili všetky rekreačné zariadenia vo svojej kompetencii pre prípad, že by sa tam museli umiestňovať ľudia zo zahraničia z dôvodu karantény.

Saková zároveň poznamenala, že Národnej rade SR odporúčajú preložiť opakované voľby do orgánov samospráv v niektorých obciach zo 4. apríla na neskorší termín.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie