Aktualizované Jakub Forgács Správy Zo Slovenska

Koronavírus: Ohrozujú kiná Cinema City zdravie ľudí? Takto lajdácky (NE)informujú zákazníkov

Mnohé slovenské kiná zareagovali na nariadenie o zákaze organizovania podujatí. Sieť Cinema City je však výnimkou.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Ohrozujú kiná Cinema City zdravie ľudí? Takto lajdácky (NE)informujú zákazníkov
23
Galéria
Zdroj: TASR

Aktualizované 21:21: Úrad verejného zdravotníctva sa bude zaoberať premietaním v bratislavských kinách Cinema City, informuje Denník N.

Aktualizované 17:10 „V našich kinách sme znížili počet zákazníkov na jedno premietanie a zvýšili frekvenciu hygienických a dezinfekčných postupov. Úzko spolupracujeme so zodpovednými orgánmi a neustále sledujeme situáciu. Naše otváracie hodiny, služby a program sú zatiaľ nezmenené, teda prevádzky máme otvorené,“ informovala našu redakciu Barbara Nagyová, marketingová manažérka Cinema City.

Na 14 dní „stopka“

Na celom území štátu v pondelok večer Ústredný krízový štáb Slovenskej republiky oficiálne zakázal organizovanie športových, kultúrnych aj verejných podujatí. Mnohí by tak čakali, že v najbližších 14 dňoch si nevychutnajú ani filmové novinky v kinách. Teda vo väčšine.

Opatrenia, ktoré nariadil či už Krízový štáb SR alebo Úrad verejného zdravotníctva, si nemôže nikto svojvoľne meniť. Ak fyzická osoba poruší opatrenie zákazu usporadúvať hromadné podujatia športovej, kultúrnej, spoločenskej či inej povahy, hrozí jej pokuta do 1659 eur. V prípade právnickej osoby a fyzickej osoby – podnikateľa, sú pokuty až do 20-tisíc eur.

Pravdepodobne jedinou sieťou kín, ktorej evidentne neprekáža hrozba epidémie koronavírusu, je Cinema City. Na e-mailovú otázku neodpovedali, a tak redakcia Dnes24 zalovila vo vodách sociálnych sietí. Ich reakcia na otázky, prečo majú otvorené, nás zaskočila.

Vyzerá to tak, že Cinema City žiadne opatrenia neprijíma a na otázky o bezpečnosti zákazníkov reaguje iba stroho:

„Aktuálne vám túto info nevieme poskytnúť,“ odpísali zo Cinema City, na stránke ktorého sa stále dajú zakúpiť lístky na filmy.

Posledná informácia pre zákazníkov na Facebooku bola počas písania nášho článku stará viac ako 19 hodín a bol to odkaz na „ľahko erotickú drámu o živote mladého umelca“.

Vstupenky vymenia za poukážky

Ostatné kiná po celom Slovensku prevádzku prerušili. Ako majú postupovať ľudia, ktorí si už lístky zakúpili?

„Na základe rozhodnutia od Úradu verejného zdravotníctva SR z 10. 3. sa v termíne od 10. do 23. 3. 2020 uzatvárajú všetky kiná siete Cinemax z dôvodu preventívnych opatrení na predchádzanie šíreniu prenosného ochorenia COVID-19,“ uvádza na oficiálnej stránke siete kín Cinemax.

„V prípade, že máte zakúpené vstupenky na niektoré z nasledujúcich podujatí, lístky vám vymeníme za poukážku platnú v sieti Cinemax s platnosťou do konca roka,“ píše sa na stránke s tým, že výmena vstupeniek za poukážku, resp. presunutie vstupenky na iné vami zvolené premietanie, bude možná na pokladni po znovuotvorení kín.

Zatvorené bude aj Kino Lumiére v Bratislave, a to od utorka 10. marca priebežne do 31. marca. Návštevníkom kina, ktorí už majú zakúpené vstupenky na premietania pôvodne plánované v danom období, vrátia vstupné.

Vrátia aj peniaze

Od 10. do 23. 3. 2020 je zatvorené aj multikino Mlyny Cinemas v Nitre. „Divákom, ktorí majú zakúpené vstupenky cez internet na predstavenia na dni 10. – 11. 3. 2020, budú peniaze automaticky vrátené na účet. V prípade zakúpenia vstupeniek priamo v kine je potrebné prísť so vstupenkami do pokladne kina od 24. 3. 2020,“ uvádza kino na svojom webe.

Oznam o zatvorení kín svieti aj na weboch zvolenského a lučeneckého Kina Star: „Z rozhodnutia hlavného hygienika SR o zákaze všetkých verejných podujatí je naše multikino do pondelka 23. 3. zatvorené.“

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Slovensko sa pripravuje na koronavírus
23
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM