han Šport Ostatné športy

Košický polmaratón presunuli na budúci rok: Ako je to s hlavným maratónom?

Májový polmaratón v Košiciach sa nebude môcť uskutočniť v pôvodne plánovanom termíne.

Ilustračný obrázok k článku Košický polmaratón presunuli na budúci rok: Ako je to s hlavným maratónom?
Zdroj: TASR

Organizátori ho odložili o rok vzhľadom na pandémiu nového koronavírusu.

Vyjadrenie organizátora

Košice Peace Half Marathon 2020 sa mal konať 16. mája. „Vzhľadom na celkovú situáciu spôsobenú šírením nákazy Covid-19 sme nútení všetky prípravy v tomto momente pozastaviť a plne rešpektovať úradné nariadenia smerujúce k ochrane zdravia nás všetkých. Projekt májového polmaratónu MMM tak napriek veľmi vrelému prijatiu a výborným odozvám nebude možné realizovať v pôvodne plánovanom termíne,“ uviedli organizátori v tlačovej správe.

Hlavný zámer je maratón

Ich pozornosť sa teraz bude sústrediť na októbrový Medzinárodný maratón mieru, preto nehľadali nový jesenný termín pre Košice Peace Half Marathon. Jeho obnovenú premiéru v tejto podobe, ako aj pokračovanie tradície 16 ročníkov Polmaratónu Košice – Seňa, tak presúvajú na 15. máj 2021.

Čo bude s príspevkami?

Účastníci, ktoré už zaplatili štartový poplatok, môžu usporiadateľom oznámiť, či si ho želajú presunúť na rok 2021, alebo vrátiť na svoj bankový účet. Organizátori zdôrazňujú, že príprava a plánovaný termín Medzinárodného maratónu mieru (4. októbra 2020 v Košiciach) zostávajú v platnosti.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM