Milan Hanzel Šport Hokej

Veľkorysý skutok Sekeru: Do rodnej nemocnice poslal TUČNÚ sumu!

Slovenský hokejista Andrej Sekera sa počas prerušenej NHL vrátil domov a aj počas karantény stihol urobil krásne gesto.

Ilustračný obrázok k článku Veľkorysý skutok Sekeru: Do rodnej nemocnice poslal TUČNÚ sumu!
Zdroj: flickr.com

Slovenský hokejový reprezentant Andrej Sekera sa rozhodol venovať nemocnici v Bojniciach 100-tisíc eur na boj s koronavírusom.

„Pomáhať je ľudské, a keďže som vďaka hokeju zarobil nejaké peniaze, tak spolu s manželkou sme sa rozhodli pomôcť bojnickej nemocnici,“ uviedol pre denník Nový Čas.

Prišiel domov

„V týchto dňoch sú lekári, predavači a iní ľudia, ktorí nasadzujú vlastné životy, pre nás veľkí hrdinovia. Venujem preto 100-tisíc eur bojnickej nemocnici, aby si zadovážila pomôcky a prístroje na boj s touto pandémiou. Človek nikdy nevie, či v budúcnosti nebude potrebovať tiež pomoc týchto ľudí,“ poznamenal.

Musí sa vrátiť do zámoria

Sekera, ktorý pred sezónou 2019/2020 zamieril do klubu Dallas Stars, je v súčasnosti na Slovensku. Po prílete zo zámoria je v povinnej karanténe spoločne s manželkou a synom. „Prileteli sme súkromným lietadlom a to z toho dôvodu, že malý synček má iba vyše roka, takže sme ho chceli ochrániť pred možnou nákazou na bežných letiskách,“ prezradil pre Nový Čas.

Späť v klube by sa mal hlásiť 1. mája. „Dostali sme aj individuálny tréningový plán, aby sme sa udržiavali v kondícii. Takže momentálne trénujem na chate v rámci možností, robím kľuky, zhyby či drepy a rúbem aj drevo.“

Andrej Sekera
5
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM