Tunde Správy Voľby 2020

Kotleba tvrdo zaútočil na Bratislavčanov: Ufetujte sa, slniečka!

Po Bratislave už týždeň jazdí 25 taxíkov s reklamným polepom extrémistov z ĽSNS.

Ilustračný obrázok k článku Kotleba tvrdo zaútočil na Bratislavčanov: Ufetujte sa, slniečka!
Zdroj: Ako nás nepoznáte FB

Len týždeň pred parlamentnými voľbami šokovali Bratislavčanov taxíky spoločnosti Bolt s polepmi krajne pravicovej politickej strany ĽSNS. Na sociálnej sieti sa ihneď začali šíriť špekulácie o sympatiách taxislužby k extrémistickej strane.

Magori na diaľnici

Všetko sa to začalo 18. februára dopravnou nehodou na diaľnici D1 v smere z Trnavy do Bratislavy. Marian Kotleba mal namierené na parlamentnú schôdzu, no cestou do hlavného mesta do jeho zelenej dodávky vrazilo auto taxislužby Bolt. Vodiča počastoval nadávkou „magor na diaľnici“.

Majiteľ auta Marián Klobušický kontaktoval predsedu ĽSNS, aby sa ospravedlnil za šoféra, ktorý nehodu spôsobil jeho vozidlom a Kotlebovi ponúkol výhodnú kompenzáciu: "Prijmite ako odškodnenie za nepríjemnosti, ktoré vám spôsobil môj zamestnanec, ponuku na bezplatnú predvolebnú reklamu vašej strany na všetkých mojich vozidlách.“

Reakcie ľudí

Kotlebovci samozrejme ponuku prijali a s „peknou“ reklamou sa pochválili na sociálnej sieti so slovami „Tak priatelia, slovo robí chlapa! Majiteľ taxislužby, ktorá spôsobila dopravnú nehodu, splnil, čo sľúbil, aj napriek silnému nátlaku. Majiteľ dal k dispozícii 25 aút, ktoré od soboty 22. 2. jazdia,“ napísala a priložil fotky spomínaných áut.

Pod príspevkom sa strhla búrlivá diskusia. Kým sympatizanti ĽSNS nápad s reklamou pochválili, ostatní sa zhodli, že taxislužba by mala byť apolitická, a ak si zavolajú odvoz cez aplikáciu Bolt a príde pre nich auto so zeleným polepom, určite do neho nenastúpia.

„Do takého auta by som odmietla nastúpiť,“ napísala Tinka. „Bolt taxislužba má byť apolitická. Prečo dovolíte, aby si na autách vašich vodičov robila kampaň táto strana plná nenávisti?“ pýta sa Rudolf.

Ľudia sa sťažujú aj na oficiálnej facebookovej stránke spoločnosti Bolt, mnohí si aplikáciu z mobilu mažú. „Bolt chýbať mi veru nebudeš. “Apolitický“ podporovateľ fašizmu, že aký oxymoron,“ napísala Lili.

Ako uviedol bývalý zamestnanec taxislužby Matej v komentári pod príspevkom moderátora Ludwiga Bagina, v Bolte berú danú situáciu vážne a riešia ju právne.

Článok pokračuje pod príspevkom.

Zdroj: Facebook

Nadávky z kamióna

Kotleba na oplátku v najnovšom videu pourážal Bratislavčanov. „V Bratislave liberáli majú z toho o ďalší dôvod viac, prečo si potiahnuť čiaru. Tak sme si povedali, že keď už teda fetujú, nech sa ufetujú a prišli sme sa po Bratislave povoziť na našom kamióne,“ povedal predseda ĽSNS vo videu, ktoré včera zavesil na svoj profil na Facebooku.

"Tak sa trošku vozíme a tie vyjašené pohľady tých mnohých Bratislavčanov, to proste stojí za to,“ dodal Kotleba.

Čo na to Bolt?

O stanovisko sme požiadali spoločnosť Bolt. „Spoločnosť Bolt je apolitickou platformou a nechceme byť spájaní so žiadnou politickou stranou, ani žiadnu politickú stranu nepodporujeme. Z tohto dôvodu bol majiteľ vozidiel požiadaný o to, aby si z vozidiel odstránil polep Bolt, aby nevznikol mylný dojem spájania sa s akoukoľvek politickou stranou. Nie sme ani zamestnávateľom žiadneho z partnerských vodičov, ani vlastníkom vozidiel. Nemôžeme zasahovať do politického presvedčenia ako vodičov, tak cestujúcich, pričom svoj názor môžu vyjadriť v demokratických voľbách. Bolt sa sústreďuje výlučne na poskytovanie čo najlepšieho servisu v oblasti prepravy cestujúcich,“ uviedol pre Dnes24.sk Eduard Suchánek, country manager spoločnosti Bolt pre Slovensko.

Na otázku, či Bolt eviduje odchody zákazníkov reagoval, že prípadný dopad kvôli reklame na autách ešte neanalyzovali.

Autá s polepom ĽSNS naďalej jazdia po Bratislave, avšak už bez označenia Bolt.

Toto ale nie je prvý incident spoločnosti Bolt. V susednom Česku sa pred pád dňami odohral konflikt medzi nevidomou ženou a vodičom taxislužby. Tú taxikár surovo vyhodil z auta, pretože mu prekážal jej slepecký pes. Polícia prípad rieši ako priestupok. Firma už s taxikárom ukončila spoluprácu a žene sa ospravedlnila.

Zdroj: YouTube.com
V Bratislave jazdia taxíky s polepmi extrémistickej ĽSNS
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie