Politika

Kotlebova ĽSNS má vážny PROBLÉM: Na jej billboardy si posvietila NAKA!

Vážne podozrenie! NAKA sa zaoberá predvolebnými billboardmi ĽSNS.

Ilustračný obrázok k článku Kotlebova ĽSNS má vážny PROBLÉM: Na jej billboardy si posvietila NAKA!
Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

Národná kriminálna agentúra (NAKA) sa zaoberá reklamnými billboardami strany ĽSNS pre podozrenie z podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Trestné oznámenie v tejto súvislosti podal ešte v júni Inštitút ľudských práv (IĽP).

Reklamné heslo na billboardoch „Ochránime Slovensko pred LGBT a gender!“ považuje inštitút za výzvu na diskrimináciu a porušovanie ľudských práv jednej časti občanov.

„Sporné reklamné nosiče podľa nášho názoru porušujú paragraf 424 Trestného zákona, konkrétne podnecovanie k nenávisti k skupine pre jej sexuálnu orientáciu,“ uviedol právnik IĽP Daniel Grejták.

Všetko je ešte na začiatku

Inštitút ozrejmil, že na základe jeho trestného oznámenia postúpila Generálna prokuratúra SR prípad Národnej kriminálnej agentúre.

„Môžeme potvrdiť, že predmetným podaním sa NAKA zaoberá ako podozrením z prečinu podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti. Vyšetrovanie predmetnej veci je v počiatočnej fáze, bližšie informácie z uvedeného dôvodu nie je možné poskytnúť,“ uviedla pre TASR Bárdyová.

Už ich kontaktovali

Riaditeľ IĽP Peter Weisenbacher dodal, že NAKA už inštitút v tejto súvislosti kontaktovala. „Požiadala o súčinnosť, ktorú, samozrejme, poskytneme. Oceňujeme, že generálna prokuratúra súhlasila s našou interpretáciou, že takáto komunikácia môže byť protizákonná,“ skonštatoval.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM