Webnoviny - Svet

Kouč Grant vynechá duel West Hamu pre Yom Kippur

WEBNOVINY.SK

Tréner anglického klubu West Ham United Avram Grant Foto: SITA/AP LONDÝN 15. septembra (WEBNOVINY, AP) – Tréner anglického prvoligového futbalového klubu West Ham United Avram Grant sa neposadí na lavičku „kladivárov“ počas sobotňajšieho duelu Premier League proti Stoke. Dôvodom je najväčší židovský sviatok Yom Kippur. Rituály sa v tomto kalendárnom roku začnú v piatok po západe slnka a v tom istom čase sa skončia v sobotu. Výkop predmetného stretnutia je naplánovaný na 14:45 h SELČ. Predstavitelia londýnskeho mužstva v stredu odôvodnili plánovanú absenciu svojho kouča „rešpektom k tradíciám, dedičstvu a náboženským povinnostiam židovského svätého dňa“.

Grant svojich zverencov na zápas so Stoke City pripraví, počas samotného merania síl však bude taktické pokyny primárne rozdeľovať asistent Željko Petrovič. Z rovnakého dôvodu ako Grant by proti Stoke City mohol chýbať obranca West Hamu a izraelský reprezentant Tal Ben Haim.

West Ham je na poslednom mieste v tabuľke Premier League 2010/2011, keď prehral všetky tri svoje doterajšie duely. Spolumajiteľ klubu David Gold však napriek tejto nelichotivej štatistike nebude nútiť hlavného kouča, aby viedol svojich zverencov v deň židovského sviatku.

„Je veľmi zložité stáť v ceste náboženskému sviatku. Viera je každého osobná vec. Najradšej by som bol, aby Avram sedel na lavičke počas všetkých stretnutí, ale nebudem mu brániť, ak sa rozhodne inak. Je to niečo podobné, ako keď vás hráč požiada o osobné voľno, lebo očakáva prírastok do rodiny a chce byť s manželkou počas pôrodu. Vtedy nezáleží na tom, či ho potrebuje tím. V osobnom živote sú aj dôležitejšie situácie,“ vyhlásil David Gold.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM