Krásna džudistka ŠOKOVALA: Nechala sa odfotiť úplne NAHÁ! Chcela zbúrať stereotypy
Džudistka urobila odvážny krok. Pred MS sa nechala odfotiť nahá a poukázala na dôležité aspekty.

Ukázala úplne inú tvár. Ale aj ďalšie časti tela, ktoré sa zobrazujú len v časopisoch pre dospelých. Krátko pred majstrovstvami sveta v džude v Budapešti chce dvojnásobná majsterka Európy Alina Böhmová z Nemecka svojimi nahými fotografiami v Playboyi vyslať odkaz proti jednostrannému, stereotypnému vnímaniu žien a najmä športovkýň.
Prečo to urobila?
Svojich fanúšikov tým možno trochu zaskočila. Možno by sa dalo povedať, že ako džudistka urobila odvážny krok. Informoval o tom web sport.cz.
„Fotografiami chcem ukázať, že sila a ženskosť sa navzájom nevylučujú,“ povedala 26-ročná šampiónka v rozhovore pre pánsky časopis, na ktorého titulnej strane sa objavuje. „Môžem bojovať na žinenke a byť absolútna beštia, ale môžem byť aj zmyselná a ženská,“ pokračovala Böhmová.
Každý, kto ju videl v kimone, vie, že je tvrdá, odolná a húževnatá. Aj preto je úspešná. „Ale aj nežná a zraniteľná. Som kráska, ale som aj šelma alebo zviera – obe stránky ku mne patria, obe ma definujú.“
Toto bola citlivá téma
Sebavedomie, s ktorým sa teraz vrcholová športovkyňa prezentuje v Playboyi, si podľa vlastných slov budovala roky. Priznala, že v minulosti boli pre ňu jednou z veľmi citlivých tém jej prsia.
„Viac ako desať rokov vo vrcholovom športe ma vyformovalo do súčasnej podoby. Bojovala som s tým najmä počas puberty a po nej, pretože vrcholoví športovci sa často vyvíjajú trochu pomalšie. Ženské krivky nezískate tak rýchlo a veľkosť môjho poprsia bola pre mňa v minulosti tiež citlivou témou,“ uviedla Böhmová.
Na nadchádzajúcich MS, ktoré sa budú konať od 13. do 20. júna v Budapešti, má jasný cieľ. Chce svoj ďalší veľký titul. A chce ho veľmi. Už len preto, že práve tento titul majsterky sveta jej doteraz unikal. Pred rokom v Abú Zabí ju prekonala krajanka Anna-Maria Wagnerová, čo jej znemožnilo aj účasť na olympijských hrách v Paríži.
„Bolo to vtedy veľmi, veľmi ťažké. Ale aj teraz s odstupom času som si istá, že som neurobila nič zlé. Dala som do toho všetko, ale jednoducho to nestačilo,“ doplnila Böhmová.
Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.
Foto: ilustračné