Anton Hrachovský Krimi

Krvavý konflikt na Zemplíne: Syn mal nožom bodnúť otca, ten neskôr zomrel, FOTO

Syn mal pri hádke bodnúť otca nožom do stehna. Ten neskôr zraneniam v nemocnici podľahol.

Ilustračný obrázok k článku Krvavý konflikt na Zemplíne: Syn mal nožom bodnúť otca, ten neskôr zomrel, FOTO
3
Galéria

O incidente informovala krajská policajná hovorkyňa z Košíc Lenka Ivanová. Tragédia sa stala v nedeľu (5. 1.) krátko po 13. hodine v rodinnom dome v Trebišove.

Nezhody viedli ku krvavému konfliktu

„Na tiesňovú linku 158 oznámil ženský hlas, že po predchádzajúcich obojstranných slovných nezhodách a neskôr aj obojstrannom fyzickom konflikte vzal 33-ročný syn kuchynský nôž, násilím vytlačil 57-ročného otca z domu na terasu, a tam ho nožom bodol do oblasti stehna,“ uviedla hovorkyňa s tým, že po príchode policajtov sa už podozrivý muž na mieste činu nenachádzal. Okamžite preto po ňom vyhlásili pátranie.

Poškodeného muža prevzali do svojej opatery záchranári a policajti miesto udalosti dôkladne zadokumentovali, stopy i kuchynský nôž zaistili a zaslali na kriminalisticko-expertízne skúmanie. „Keďže podľa predbežného vyjadrenia lekárov utrpel poškodený muž zranenia s predbežnou dobou liečenia viac ako 42 dní, z dôvodu vecnej príslušnosti vec na mieste prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trebišove. Ten v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví,“ doplnila Ivanová.

Krátko po 21:45 však z trebišovskej nemocnice polícii oznámili, že muž zraneniam, ktoré utrpel, podľahol. Z tohto dôvodu vyšetrovateľ skutok prekvalifikoval na zločin zabitia. Podozrivý bol zadržaný a obmedzený na osobnej slobode v pondelok 6. januára krátko pred 2. hodinou príslušníkmi pohotovostnej motorizovanej jednotky z Michaloviec v obci Lastomír.

Po vykonaní potrebných procesných úkonov ho eskortovali do Trebišova a umiestnili do cely policajného zaistenia. „Trebišovský policajný vyšetrovateľ muža obvinil zo zločinu zabitia a zároveň spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na deväť až 12 rokov,“ uzavrela policajná hovorkyňa.

Foto: ilustračné

Krvavý konflikt na Zemplíne skončil smrťou otca
3
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM