Krimi Zo zahraničia

Krvavý masaker Slovákov u susedov: Bezdomovec dobodal iného muža pre "smiešnu" sumu

Podľa súdneho lekára napadnutý bezdomovec utŕžil dokopy 40 bodnutí, väčšinou do oblasti trupu a tváre.

Ilustračný obrázok k článku Krvavý masaker Slovákov u susedov: Bezdomovec dobodal iného muža pre "smiešnu" sumu
Zdroj: TASR

Na osem rokov väzenia odsúdili v stredu vo Viedni 20-ročného Slováka, ktorého uznali za vinného z pokusu o vraždu v jednom z miestnych parkov.

Ďalší obžalovaný Slovák vo veku 36 rokov má za krádež stráviť vo väzení dva roky, z toho osem mesiacov nepodmienečne, informovala tlačová agentúra APA.

Prvý z odsúdených zaútočil v noci na 22. júla 2019 nožnicami na bezdomovca v parku vo viedenskom obvode Währing, obeť však prežila vďaka privolaniu záchranky okoloidúcim chodcom a následnej operácii. Slovák žijúci takisto na ulici vo svojej výpovedi priznal, že mužovi zapichol nožnice do oblasti srdca a „myslel si, že je mŕtvy“.

V čase incidentu, ktorému predchádzalo požitie väčšieho množstva alkoholu, sa uvedená trojica poznala už niekoľko mesiacov. Uprostred noci začali zrazu obaja Slováci požadovať od svojho známeho peniaze, pričom ho prehľadávali a udierali.

Útočník, ktorý siahol po nožniciach, nevedel svoje konanie vysvetliť, priznal však, že „si vzal aj drogy“ a „bol agresívny“. Tvrdil, že väčšinu bodných zranení spôsobil obeti spoluobžalovaný, zatiaľ čo on sám ju bodol „raz, možno dvakrát“. Druhý Slovák to poprel s tým, že obeť len pridŕžal, čo mu členovia súdnej poroty uverili.

Podľa súdneho lekára napadnutý bezdomovec utŕžil dokopy 40 bodnutí, väčšinou do oblasti trupu a tváre. Obaja Slováci odišli z miesta činu s korisťou v podobe približne desiatich eur. Poškodený ich neskôr identifikoval na základe predloženej fotografie.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie