Milan Hanzel Šport Ostatné športy

Zubatá zase úradovala: Boxer s najrýchlejším knokautom v histórii už nie je medzi nami

Vo veku 54 rokov zomrel bývalý novozélandský profesionálny boxer Jimmy Peau. Zomrel v spánku po tom, čo sa nedávno podrobil operácii mozgu v Aucklande.

Ilustračný obrázok k článku Zubatá zase úradovala: Boxer s najrýchlejším knokautom v histórii už nie je medzi nami
Zdroj: instagram

Počas kariéry získal tituly organizácii IBO a WBF v superťažkej váhe. Preslávil sa najrýchlejším knokautom v histórii, keď v roku 1997 poslal k zemi Crawforda Grimsleyho prvým úderom po 1,5 sekunde, celkovo trval duel trinásť sekúnd.

V ringu bol beštia

Celkovo absolvoval 49 súbojov, 35-krát zvíťazil (28-krát pred časovým limitom). Bol známy pod prezývkou Thunder, čo v preklade znamená hrom. Do boxerského povedomia prerazil v roku 1986, kedy na hrách Commonwealthu vybjoval zlatú medailu a jeho profesionálna kariéra sa naštartovala.

Priekopník boxu v Oceánii

Rodák z mesta Apia sa pričinil o to, že tento šport sa stal slávnym na najmenšom kontinente, čiže v Austrálii a jej „okolí“. Po ohlásení Jimmyho smrti sa viacerí rodáci z tohto kúta sveta verejne poďakovali Peauovi za rozvoj boxu. „Si ikona tohto športu u nás. Pokoj v duši,“ napísal boxer Joseph Parker. „Nikdy nezabudneme na rekordné KO,“ dodal ďalší pästiar Mark Hunt. „Bol si jeden z mojich vzorov, keď som bol malý,“ napísal aj bývalý bojovník UFC James Te Huna.

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM