Lucia Lauková Správy Krimi

Kuciakovi vrahovia mali údajne kúpiť zbraň v Maďarsku: Podozriví sú dvaja občania

Europol v tejto súvislosti do vyšetrovania zapojil maďarskú políciu, ktorá vykonala prehliadky viacerých bytov v Budapešti, v Kecskeméte a Zebegíne.

Ilustračný obrázok k článku Kuciakovi vrahovia mali údajne kúpiť zbraň v Maďarsku: Podozriví sú dvaja občania
Zdroj: TASR

Zbraň, ktorou boli zavraždení slovenský novinár Ján Kuciak a jeho snúbenica Martina Kušnírová, získali páchatelia pravdepodobne od maďarského občana. Informoval o tom v pondelok spravodajský portál hvg.hu.

Vyšetrovatelia vraždy slovenského novinára Jána Kuciaka sa na základe vyšetrovania európskej polície zamerali na dvoch maďarských občanov. Od jedného z nich mohli podľa zistení Europolu páchatelia získať vražednú zbraň. Na základe toho Europol do vyšetrovania zapojil maďarskú políciu, ktorá vykonala prehliadky viacerých bytov v Budapešti, v Kecskeméte a Zebegíne.

Vražedná zbraň

Vražda Jána Kuciaka vyvolala rozruch v celej Európe a na Slovensku viedla k politickej kríze. Podľa svedectva jedného zo zadržaných podozrivých mohla vražedná zbraň pochádzať od muža z mesta Zebegíň neďaleko Budapešti, ktorého označujú iniciálami K. L. Jeho spojitosť so zbraňou podľa dokumentov Europolu naznačuje aj záznam telefonickej komunikácie. Zbraň kalibru 9 mm, ktorou novinára a jeho priateľku zastrelili, sa zatiaľ nepodarilo nájsť, píše ďalej hvg.hu.

V súvislosti s vraždou sú zatiaľ obvinené štyri osoby: Alena Zs., ktorá mala za objednávku vraždy zaplatiť, Tomáš Sz., ktorý mal strieľať, Miroslav M., ktorý ho mal na miesto činu doviezť, a Zoltán A. ako sprostredkovateľ. Všetci štyria sú vo väzbe.

Podľa ich výpovedí K. L. osobne odovzdal vražednú zbraň Tomášovi Sz. Slovenskí vyšetrovatelia zistili, že K. L. a Tomáš Sz. spolu telefonovali ohľadom predaja zbrane, za ktorú mal K. L. dostať 3000 eur, informoval maďarský spravodajský portál.

Telefonát pred vraždou

S obstaraním vražednej zbrane je podľa slovenských vyšetrovateľov spojený aj ďalší maďarský občan žijúci v Kecskeméte, vystupujúci pod iniciálami K. I. R. Podľa záznamov z jeho mobilného telefónu je podozrivý, že v čase vraždy alebo tesne pred ňou telefonoval s Tomášom Sz., vyplýva zo správy.

Polícia oboch mužov zadržaných v Maďarsku vypočúvala niekoľko hodín. Pre nedostatok dôkazov ich však prepustili. Počas domových prehliadok našli mobilné telefóny, počítače s príslušenstvom a zariadenia na prenos dát. Ich dôkladnejším vyšetrením sa môže potvrdiť spojitosť mužov s vraždou.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM