Zo Slovenska

KURIOZITA DŇA: Pán policajt, pes mi zjedol doklady od auta. Naozaj!

Tiež máte doma maškrtného chlpáča, ktorý s obľubou ochutnáva topánky či dokonca doklady? O "zábavu" máte v tom prípade postarané!

Ilustračný obrázok k článku KURIOZITA DŇA: Pán policajt, pes mi zjedol doklady od auta. Naozaj!
Zdroj: TASR

Výhovorky typu: „pani učiteľka, domácu úlohu mám, ale zožral mi ju pes“, sú notoricky známe. Čo ale robiť, ak sa váš pes skutočne pustí do dokladov od auta?

„Maškrtník“

Polícia v uplynulých dňoch obdržala naozaj kurióznu správu. „Pán policajt, pes mi zjedol doklady od auta. Čo s tým?“ A nebola to žiadna výhovorka, ani žart. Slovák ako dôkaz poslal mužom zákona fotografie ma ktorých je jasne viditeľné, že jeho psovi zachutil „veľký techničák“.

Polícia zobrala správu vodiča s plnou vážnosťou a poradila mu nasledovné: „Doklady od vozidla sú neplatné aj vtedy, ak sú poškodené tak, že údaje v nich uvedené sú nečitateľné, alebo boli zničené, stratené alebo ukradnuté. Držiteľ vozidla môže o výmenu dokladov z dôvodu poškodenia, straty alebo odcudzenia osvedčenia o evidencii časť I alebo časť II, (resp. pôvodne vydaných dokladov od vozidla) požiadať ktorékoľvek pracovisko vedenia evidencie vozidiel v Slovenskej republike.“

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM