Zo zahraničia

KURIOZITA DŇA: Pápež v novoročnej homílii odsúdil násilie voči ženám, jednu predtým udrel, VIDEO

Pápež František vo svojom prvom príhovore nového roka odsúdil v stredu všetky formy násilia voči ženám. Jednu ale dvakrát buchol po ruke, informovala agentúra AFP.

Ilustračný obrázok k článku KURIOZITA DŇA: Pápež v novoročnej homílii odsúdil násilie voči ženám, jednu predtým udrel, VIDEO
Zdroj: YouTube.com

Pápež František v stredu priznal, že „stratil trpezlivosť“ s neukáznenou veriacou, ktorá ho v utorok večer schmatla za ruku na Námestí sv. Petra vo Vatikáne. Pápež ju v reakcii dvakrát buchol po ruke, informovala agentúra AFP.

„Veľakrát strácame trpezlivosť. Stáva sa to aj mne. Ospravedlňujem sa za zlý príklad zo včerajška,“ uviedol pápež pred omšou vo Vatikáne, na ktorej odsúdil násilie voči ženám.

Na videozázname vidieť, ako sa 83-ročný pápež odvracia od ženy, ktorá niečo vykrikuje, potom ho schytí za ruku a takmer ho stiahne na zem.

František ju v snahe vyslobodiť sa dvakrát udrel po ruke. Kráčal potom s istými ťažkosťami už vo väčšej vzdialenosti od návštevníkov a uvoľnil sa, keď prišiel do kontaktu s deťmi.

Komentáre na Twitteri väčšinou podporili inštinktívnu reakciu hlavy katolíckej cirkvi. „Je to človek…byť pápežom neznamená, že ste imúnni voči bolesti alebo že by ste sa nemali brániť reakcii na bolesť,“ píše sa v jednom z komentárov.

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM