Rôzne

KURIOZITA DŇA: Slovenský dôchodca vytočil Maďarov! Neuveríte, čo stváral na diaľnici

Slovenský dôchodca spôsobil spomalenou jazdou niekoľko kilometrov dlhú dopravnú zápchu.

Ilustračný obrázok k článku KURIOZITA DŇA: Slovenský dôchodca vytočil Maďarov! Neuveríte, čo stváral na diaľnici
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Nevyspytateľnou a pomalou jazdou vo vnútornom jazdnom pruhu diaľnice M1 spôsobil v pondelok v oblasti severomaďrského mesta Tatabánya starší občan Slovenskej republiky niekoľko kilometrov dlhú dopravnú zápchu. Vodiča polícia vyviedla na odpočívadlo a vzhľadom na to, že sa správal nepríčetne, ho odovzdala záchrannej službe.

Nepríčetný dôchodca

Podľa utorňajšej informácie polície Komárňansko-ostrihomskej župy policajtom o 17:44 hod. oznámili, že vo vnútornom pruhu diaľnice smerom do Budapešti jazdí osobné auto nevyspytateľným spôsobom a rýchlosťou iba 30 – 40 kilometrov za hodinu. Za ním sa vytvoril dlhý rad vozidiel.

Policajná hliadka sa vydala za autom, ktorého vodič ale nereagoval na jej výzvu. Policajti ho predbehli a spomaľovaním prinútili k zastaveniu. Za volantom sedel 79-ročný Slovák, ktorý tvrdil, že cieľom jeho cesty je Bratislava.

Po vyvedení vozidla na odpočívadlo hliadka zistila, že vodič nebol priestorovo ani v časovo zorientovaný, preto k nemu zavolali záchranárov. Tí ho po vyšetrení vzali do nemocnice.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie