Zlatica Gregorová Rôzne

Kuriozity slovenskej gastronómie: KVÍZ o netradičných názvoch jedál starých mám

Možno ste sa už niekde dopočuli o tom, čo je máčanka alebo holubky. A možno o ich výzore a chuti nič netušíte. Otestujte sa v našom kvíze.

Ilustračný obrázok k článku Kuriozity slovenskej gastronómie: KVÍZ o netradičných názvoch jedál starých mám
Zdroj: TASR

Storočné recepty so špeciálnymi názvami má snáď každý kút našej krajiny. Vybrali sme niekoľko z nich, aby ste si vyskúšali, či viete, čo znamenajú. Ide o polievku alebo zapečený pokrm? Preštudujte si naše kvízové otázky a zodpovedzte ich podľa svojho gusta.

Z troch možností

Poďte sa spolu s nami výborne zabaviť. Môžete si vybrať vždy z troch možností, ako sa podľa vás volá originálne slovenské jedlo v našom kvíze. Niektoré možno poznáte a pri iných názvoch sa poriadne zapotíte.

Aj o tom je však skvelý relax, ktorý zažijete práve TU:Kvíz: Spoznáte, čo sa skrýva za netradičnými názvami slovenských jedál?

V kvíze sa vám postupne zobrazí desať otázok. Ku každej máte na výber z troch možností, správna je, samozrejme, vždy len jedna. Avšak pozor, na odpoveď na každú otázku máte len 15 sekúnd. Ak nestihnete odpovedať v limite, otázka bude hodnotená ako nezodpovedaná. Kvíz bude okamžite vyhodnotený a vy zistíte, na koľko otázok ste odpovedali správne.

Pochváľte sa

Kvíz môžete kedykoľvek opakovať a vylepšovať si svoje skóre. Výsledok kvízu môžete jednoducho, jediným kliknutím, zdieľať na Facebooku a pochváliť sa ním i vaším priateľom.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie