Technológie

KVÍZ: Prví ľudia pristáli na Mesiaci pred 50 rokmi. Poznáte lunárny program?

Celá Zem si aktuálne pripomína 50. výročie pristátia prvej ľudskej posádky na Mesiaci. Ako ste na tom so znalosťami lunárneho výskumu?

Ilustračný obrázok k článku KVÍZ: Prví ľudia pristáli na Mesiaci pred 50 rokmi. Poznáte lunárny program?
11
Galéria

Milovníci kozmického výskumu a technológií po celom svete oslavujú významné výročie. V júli ubehlo 50 rokov od pristátia posádky Apollo 11 na povrchu Mesiaca.

Posádku letu tvorili Neil A. Armstrong, Michael Collins a Edwin „Buzz“ E. Aldrin, Jr.

Ako dobre poznáte pozadie lunárneho výskumu? Otestujte sa v našom kvíze, ktorý nájdete TU: Ako dobre poznáte lunárny program?

V kvíze sa vám postupne zobrazí desať otázok. Ku každej máte na výber z troch možností, správna je, samozrejme, vždy len jedna. Avšak pozor, na odpoveď na každú otázku máte len 15 sekúnd. Ak nestihnete odpovedať v limite, otázka bude hodnotená ako nezodpovedaná. Kvíz bude okamžite vyhodnotený a vy zistíte, na koľko otázok ste odpovedali správne.

Kvíz môžete kedykoľvek opakovať a vylepšovať si svoje skóre. Výsledok kvízu môžete jednoducho, jediným kliknutím, zdieľať na Facebooku a pochváliť sa ním i vaším priateľom.

Pokiaľ nemáte istotu správnych odpovedí, prečítajte si najprv článok, ktorý prikladáme nižšie. Nájdete v ňom časť odpovedí na naše kvízové otázky.

Foto: ilustračné

Apollo 11
11
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie