Webnoviny - Svet

Lindsay Lohan nemôžu jej spoluväzenkyne vystáť

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/AP BRATISLAVA 26. júla (WEBNOVINY) – Speváčka a herečka Lindsay Lohan, ktorá si odpykáva trest odňatia slobody za porušenie podmienky v prípade obvinení zo šoférovania pod vplyvom alkoholu a prechovávania drog z roku 2007, ide jej spoluväzenkyniam na nervy. Údajne má oproti nim výhody a jej prítomnosť narúša bežný chod väznice. „Nezaobchádzajú s ňou tak, ako s ostatnými. Ak si len zažiada nové oblečenie alebo čokoľvek iné, ostatné väzenkyne musia rešpektovať obmedzenie pohybu. Stáva sa to neustále,“ uviedla príbuzná jednej z uväznených Maria Medina a dodala, že je „nefér“ ak niekto, koho ostatní nemôžu ani vidieť, takto zneužíva svoj vplyv. „Sú z nej sú choré,“ dodala Medina.

Hovorca losangeleského úradu šerifa Steve Whitmore tieto tvrdenia odmieta. „Ide o bežné zaobchádzanie, ako je zaužívané. Lindsay nemá žiadne výhody,“ povedal a dodal, že nedochádza ku žiadnym uzavretiam väznice ani obmedzeniam pohybu ostatných väzenkýň. Právna zástupkyňa 24-ročnej rodáčky z New Yorku Shawn Chapman Holley tiež vyvrátila špekulácie o tom, že speváčka má výnimku týkajúcu sa návštev.

Ak sa bude americká herečka dobre správať, jej trest skrátia z pôvodných 90 dní na 14. „Jej prepustenie je naplánované buď na 1. alebo 2. augusta z dôvodu preplnenia väznice a za dobré správanie,“ uviedol Whitmore krátko po tom, čo Lohan 20. júla nastúpila do výkonu trestu. V losangeleskom súdnom systéme je zvykom prepúšťať páchateľov odsúdených za nenásilné prečiny skôr z dôvodu preplnených väzníc. Lohan si svoj trest odpykáva v samostatnej cele.

Informáciu zverejnila webová stránka People.com.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM