Regióny

Líšky sú už v Liptovskom Mikuláši ako doma: Obyvatelia totiž robia veľkú CHYBU

Divú zver v uliciach mesta riešia mestskí policajti čoraz častejšie. Obvykle ide o líšky, výnimkou však nie sú ani diviaky či medveď.

Ilustračný obrázok k článku Líšky sú už v Liptovskom Mikuláši ako doma: Obyvatelia totiž robia veľkú CHYBU
Zdroj: pixabay.com

Mestskí policajti z Liptovského Mikuláša zaznamenali v poslednom období zvýšený počet hlásení o výskyte divej zveri v blízkosti rodinných a bytových domov. Volajú najmä obyvatelia z Podbrezín, Ploštína, Demänovej a zo Starého Mesta, vymenoval náčelník mestskej polície Marián Jančuška. Najčastejšie podľa neho ide o líšky, diviaky, ale aj o medveďa.

„Jedným z dôvodov, prečo schádza táto divá zver čoraz častejšie do obývaných oblastí je, že ľudia vyhadzujú zvyšky jedla ku kontajnerom alebo túto zver vedome prikrmujú,“ vysvetlil Ján Sokolský z kancelárie vedenia mesta. Policajti sa stretávajú s prípadmi, keď Liptovskomiku­lášania s úmyslom pomôcť ľuďom bez domova zabalia potraviny do vrecka a položia ich na viditeľné miesta. Zvieratá tak majú potravu na dosah a bez väčšej námahy.

Po hlásení od obyvateľov mestská polícia situáciu na mieste preverí a informuje poľovníkov, ktorí urobia potrebné opatrenia.

Policajti môžu v zmysle zákona odchytávať len túlavé mačky a psy, odchyt robia prostredníctvom klietok a inými služobnými pomôckami. Do klietok sa často chytia líšky. „V tomto roku sme ich v odchytových klietkach našli viac ako 20,“ doplnil Jančuška.

Foto: ilustračné

Zostaňte v obraze! Najčerstvejšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM