Správy

Listy Ježiškovi sa tešia obľube: Napísalo mu už viac ako 100-tisíc detí

K tohtoročným Vianociam, v rámci 19. ročníka Vianočnej pošty, napísalo list Ježiškovi 104 889 detí zo Slovenska a z ďalších 50 krajín v zahraničí.

Ilustračný obrázok k článku Listy Ježiškovi sa tešia obľube: Napísalo mu už viac ako 100-tisíc detí
Zdroj: Vianočná pošta FB

Deti mohli svoje pozdravy, tajné želania a kresbičky posielať od 9. novembra do 23. decembra 2017 na známu adresu „Ježiško 999 99". Z odosielateľov zo zahraničia boli najpočetnejšie listy z Taiwanu, odkiaľ napísalo 7600 detí, o takmer 3000 viac ako v roku 2016. Nechýbali ani ďalšie exotické odosielateľské miesta, Vianočná pošta prišla od detí z Bahrajnu, Brazílie, Číny, Indie, Kazachstanu, Japonska či Malajzie.

„Veľmi ma teší, že projekt, ktorý Slovenská pošta organizuje už takmer 20 rokov, stále vyvoláva záujem detí a dokáže v nich vzbudiť očakávanie a radosť,“ povedal generálny riaditeľ SP Róbert Gálik.

Od Ježiška si deti najčastejšie želali hračky, mobilný telefón, športové potreby, spoločenské hry, hudobné nástroje a školské potreby. Medzi želaniami sa však objavovali aj tie nemateriálne – napríklad, aby bola rodina na Vianoce spolu, alebo aby na celom svete vládla vianočná nálada.

Dostali darček

Deťom, ktoré uviedli svoju spiatočnú adresu, Ježiško posielal odpoveď a vďaka spolupráci s generálnym partnerom projektu aj milý darček. Spoločne s listami a pohľadnicami deti poslali Ježiškovi aj takmer 1300 kresbičiek. Najkrajšia, ktorú vyberie odborná porota, sa tradične stane námetom budúcej detskej vianočnej poštovej známky.

Podpora posielania listov

Cieľom Vianočnej pošty je nielen šíriť dobré posolstvá, ale aj podporovať tradície vo forme klasickej listovej korešpondencie. Za obdobie fungovania projektu prišlo na adresu „999 99 Ježiško" do Rajeckej Lesnej, kde má Ježiško oficiálnu poštovú schránku, takmer 1,8 milióna želaní a kresbičiek od detí z celého sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM