Webnoviny - Svet

Ľudia zo Žiaru si sami postavia parkovacie miesta

WEBNOVINY.SK

BANSKÁ BYSTRICA 30. júla (WEBNOVINY) – Problém s parkovaním v hronskožiarskej lokalite Pod vŕšky by malo v najbližšom čase odľahčiť 90 nových parkovacích miest, ktoré si na mestských pozemkoch svojpomocne vybudujú sami občania.

Ako pre agentúru SITA uviedol hovorca Žiaru nad Hronom Martin Baláž, mesto na vybudovanie parkovacích plôch vytypovalo vhodné lokality, ktoré ponúklo občanom, respektíve spoločenstvám vlastníkov bytov na dlhodobý prenájom za symbolickú sumu.

Na novovzniknutých parkovacích miestach budú mať potom tí, ktorí si ich vybudujú, bezplatné vyhradené parkovanie na 10 rokov. „Je to výhodné aj pre mesto, lebo na budovanie parkovísk nemusíme vyčleňovať prostriedky z rozpočtu, občania zasa majú predplatené parkovacie miesta,“ uviedol Baláž. Dodal, že 90 žiadateľom mesto v čo najkratšom čase vydá potrebné povolenia.

Koncepcia parkovania, ktorá umožňuje svojpomocné budovanie parkovísk na vytypovaných mestských pozemkoch, platí v Žiari nad Hronom od roku 2008. Odvtedy takto podľa Baláža vzniklo zhruba 60 nových parkovacích miest, materiálom na ich výstavbu sú hlavne zatrávňovacie tvárnice.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM