Webnoviny - Svet

Lupiča z benzínky chytili za 60 sekúnd

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 1. septembra (WEBNOVINY) – Len jednu minútu dúfal v bohatý úlovok 30-ročný lupič, ktorý o 14:23 prepadol čerpaciu stanicu v Považskej Bystrici.

Muž s elektrickým paralyzátorom ohrozoval 42-ročnú zamestnankyňu benzínky a žiadal od nej peniaze. Na zdôraznenie svojej požiadavky paralyzátor dvakrát stlačil a stále mieril na obsluhu.

Žene sa však podarilo stlačiť núdzové tlačidlo. „Do jednej minúty bola na mieste hliadka z obvodného oddelenia,“ povedala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Keď páchateľ zistil, že žena privolala políciu, zobral z pokladne peniaze, odviedol ženu do skladu a prikázal jej zavrieť vchodové dvere. Stlačil elektrický paralyzátor a namieril ho na pracovníčku, no našťastie ju nezranil. Muž privolaným policajtom povedal, že páchatelia už ušli a boli dvaja.

Jeden z policajtov muža zadržal a druhý šiel za obsluhou. Tá však uviedla, že páchatelia neboli dvaja, ale len ten, čo už bol v rukách polície. V prípade dokázania viny hrozí podozrivému zo zločinu lúpeže trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM