Zo Slovenska

Lyžovať sa začne už aj v Tatranskej Lomnici: K dispozícii je obľúbená sankárska dráha

Vo Vysokých Tatrách sa už od začiatku decembra lyžuje na Štrbskom Plese, kde sú otvorené zjazdovky Interski, Turistická a Juniorská.

Ilustračný obrázok k článku Lyžovať sa začne už aj v Tatranskej Lomnici: K dispozícii je obľúbená sankárska dráha
Zdroj: Tatry Mountain Resorts

Už čoskoro spustia prevádzku aj v najväčšom lyžiarskom stredisku vo Vysokých Tatrách. Hovorca prevádzkovateľa Marián Galajda informoval, že od piatka 15. 12. budú mať lyžiari k dispozícii osem kilometrov zjazdoviek a štyri lanovky.

„Otvárame všetky zjazdovky od Čučoriedok smerom do Tatranskej Lomnice, na ktorých sa nachádza približne 60 centimetrov zmiešaného technického a prírodného snehu. Od piatka budú lyžiarom k dispozícii sedačkové lanovky Tatranská Lomnica – Štart, Buková hora, Čučoriedky, kabínková lanovka Tatranská Lomnica – Štart,“ uviedol riaditeľ strediska Dušan Slavkovský s tým, že ide o kombináciu modrých a červených zjazdoviek.

Čo je ešte uzavreté

Naďalej uzavreté ostávajú lyžiarske trasy zo Skalnatého Plesa na Čučoriedky, na ktorých príprave sa pracuje.

V prevádzke nebude zatiaľ ani najvyššie položená zjazdovka Lomnické sedlo, ktorá je odkázaná výlučne na prírodný sneh.

Pre peších návštevníkov budú od piatka v Tatranskej Lomnici k dispozícii aj kabínková lanovka Štart – Skalnaté Pleso a lanovka na Lomnický štít.

Vo Vysokých Tatrách sa už od začiatku decembra lyžuje na Štrbskom Plese, kde sú otvorené zjazdovky Interski, Turistická a Juniorská.

Sánkarská dráha má 2,5 km

„Na Vianoce bude spustený do prevádzky aj lyžiarsky vlek na Jakubkovej lúke v Novom Smokovci,“ dodal Galajda. Pre milovníkov sánkovania je k dispozícii aj 2,5-kilometrová sánkarská dráha z Hrebienka do Starého Smokovca.

Galajda potvrdil, že obsadenosť tatranských hotelov na vianočné sviatky prestavuje v priemere 60 až 70 percent, dni na prelome rokov dosahujú 90 percent.

Okrem Vysokých Tatier spustili prevádzku aj v Bachledovej doline a v stredisku Ždiar – Strednica. Menšie lyžiarske areály pod Tatrami plánujú otvárať pred Vianocami, Vernár Tri studničky už túto sobotu 16. decembra.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM