Krimi

Maďar na hranici odmietol poslúchnuť: Policajti s ním urobili rýchly proces, FOTO

Maďarský vodič na hraničnom priechode Kúty - Brodské nerešpektoval príkaz slovenskej polície. Muži zákona sa s ním nemaznali.

Ilustračný obrázok k článku Maďar na hranici odmietol poslúchnuť: Policajti s ním urobili rýchly proces, FOTO
2
Galéria
Zdroj: Facebook.com/Polícia SR - Trnavský kraj

V jazde pokračoval na územie SR napriek zákazu pre cudzincov, ktorý je súčasťou opatrení na zabránenie šíreniu nového koronavírusu. Policajti napokon museli využiť donucovacie prostriedky a vodiča umiestniť do cely policajného zaistenia.

Polícia 43-ročnému vodičovi ozrejmila, že na územie SR sú vpúšťaní len ľudia s trvalým pobytom v SR, a preto sa musí vrátiť na územie Česka.

Zaútočil na policajta

„Vodič sa začal správať rozhorčene, upozornenie hliadky nerešpektoval a v jazde pokračoval na územie Slovenska. Hliadka vodiča opakovane vyzývala, ale vodič výzvy ignoroval a vozidlom priamo ohrozil člena hliadky, ktorý musel uskočiť z jazdnej dráhy vozidla,“ opísala incident polícia.

„Vodič nereagoval ani na upozornenia hliadky colnej správy. Policajti teda začali vozidlo prenasledovať a za použitia výstražného a svetelného znamenia mu dávali výzvy na zastavenie. Hoci ani tie vodič nerešpektoval, hliadke sa podarilo vozidlo zastaviť. Vodič však odmietol vypnúť motor na vozidle a nespolupracoval. Voči hliadke sa správal vulgárne a pretože sa začal správať voči policajtom agresívne, tí v súlade so zákonom použili voči nemu donucovacie prostriedky a vodiča obmedzili na osobnej slobode,“ priblížila polícia.

Maďarský vodič nerešpektoval na hranici políciu
2
Galéria
Zdroj: Facebook.com/Polícia SR - Trnavský kraj
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie