Tomáš Batiz Hokej

Malá hokejová hala v Hrádku: Kedy by ju mali spustiť do ostrej prevádzky?

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) sa po vybudovaní pilotného Športového komunitného centra v Liptovskom Hrádku pustí do výstavby malých hál pri základných školách v ďalších mestách.

Ilustračný obrázok k článku Malá hokejová hala v Hrádku: Kedy by ju mali spustiť do ostrej prevádzky?
Zdroj: SZĽH

SZĽH minulý rok oslovil primátorov a starostov viac ako 150 miest a obcí nad 5000 obyvateľov s možnosťou výstavby športového centra. Liptovský Hrádok pristúpil k ponuke najaktívnejšie. Záujem však podľa Kohúta prejavilo ďalších zhruba 120 miest. „Snažíme sa nájsť tie najvhodnejšie lokality, kde by sme v budúcnosti umiestnili štadióny. Je dôležité, aby sme najskôr odskúšali tento pilotný projekt a aby sa ukázal celý model aj nedostatky, na ktoré sme pri príprave neprišli. Až potom môžeme ísť do hromadnej výstavby takýchto štadiónov,“ uviedol Kohút.

Ako informuje SZĽH, výstavba haly v Liptovskom Hrádku by mala trvať niekoľko mesiacov. Spustiť ostrú prevádzku má mesto a hokejový zväz v pláne na začiatku budúceho školského roka.

Vybudovaním športových komunitných centier pri základných školách chce SZĽH umožniť deťom získať prístup k športoviskám a športovaniu v hodinách, ktoré sú im prijateľné.„Sna­žili sme sa vytvoriť systém, ktorý znova privedie deti k športovaniu. Aby nemuseli chodiť ďaleko, tak priamo tu, v základných školách, kde chodia každý deň,” vysvetlil.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie