Webnoviny - Svet

Malacky pridelia obyvateľom 110 nájomných bytov

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto SITA/Martin HavranBRATISLAVA 5. októbra (WEBNOVINY) – Mesto Malacky rozdelí obyvateľom 110 jedno a dvojizbových nájomných bytov, určených predovšetkým pre mladé a začínajúce rodiny. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa Malaciek Ingrid Šrámková. Mesto vyzvalo občanov, ktorí si podali žiadosť o pridelenie bytu, aby si prevzali na mestskom úrade dotazník a prílohy, ktoré budú povinnou súčasťou žiadosti o nájomný byt na ulici Pri Maline, tzv. Jánošíkova II. Dotazník spolu s prílohami je k dispozícii v klientskom centre na prízemí mestského úradu alebo priamo na stiahnutie na oficiálnej internetovej stránke mesta. Vyplnený spolu so všetkými prílohami ho musia záujemcovia odovzdať do 22. októbra v podateľni mestského úradu. Okrem toho je na internetovej stránke mesta aj kalkulačka, ktorá po zadaní niekoľkých údajov každému potenciálnemu žiadateľovi ukáže, či vyhovuje alebo nevyhovuje finančným kritériám na pridelenie nájomného bytu.

Pravidlá prideľovania nájomných bytov upravuje všeobecne záväzné nariadenie o nakladaní s nájomnými bytmi s osobitným režimom, ktoré schválili poslanci 9. septembra a hovorí o všetkých podmienkach pridelenia, nájomného, vypovedania nájmu a pod. Správcom týchto nájomných bytov zostane mesto.

Výstavba bytov na ulici Pri Maline sa začala vlani v septembri a momentálne sa finišuje s prácami. Medzi obyvateľov bude rozdelených 110 jedno a dvojizbových nájomných bytov v piatich obytných blokoch. V každom bloku sa nachádza aj jeden bezbariérový byt na prízemí. Byty sú kompletne vybavené sanitou, kuchynskou linkou so sporákom, na zemi je položená dlažba a plávajúce podlahy, namontované sú aj technické svetlá. Každý dvojizbový byt má balkón a každý byt má malý pivničný priestor a spoločnú kočikáreň. Vo vnútrobloku bude parkovisko a za tretím blokom ihrisko pre deti. Nájomné sa pohybuje od 49,86 do 71,91 eura mesačne v závislosti od rozlohy bytu a každoročne bude valorizované. Doba nájmu je maximálne tri roky, avšak po jej uplynutí môže prísť k predĺženiu nájmu. „Ide o tzv. štartovacie byty, ktoré sú určené pre mladé, začínajúce rodiny a vybudovali sme ich vďaka vlastným zdrojom, úveru a Štátnemu fondu rozvoja bývania za takmer 5,7 milióna eur,“ povedal primátor mesta Malacky Jozef Ondrejka.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM