Zo Slovenska

Máme ďalšie dva prípady delta variantu: POZOR, ide o neočkovaných ľudí!

Prípady delta variantu koronavírusu pribúdajú aj na Slovensku. Je dôvod na obavy?

Ilustračný obrázok k článku Máme ďalšie dva prípady delta variantu: POZOR, ide o neočkovaných ľudí!
Zdroj: www.pixabay.com

Na Slovensku potvrdili ďalšie dva prípady delta variantu nového koronavírusu. Zistili ich sekvenáciou. Osoby mali pozitívnu cestovateľskú anamnézu a neboli očkované.

Podchytili ich

Po rokovaní ústredného krízového štábu to oznámil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). Zároveň potvrdil, že na Slovensku zatiaľ nedochádza k šíreniu delta variantu a pandemická situácia v krajine sa naďalej zlepšuje.

„Potvrdzujeme dva nové prípady delta variantu, ktoré sa sekvenačnou metódou podarilo zachytiť. Ide o prípady zo zahraničia. Ani jedna osoba nebola zaočkovaná,“ uviedol hlavný hygienik SR Ján Mikas. Tieto prípady sú, ako tvrdí, podchytené a nie je možnosť ďalšieho šírenia.

Výzva k očkovaniu

„Je to memento na to, aby sme boli opatrní a pokračovali v epidemiologickom šetrení každého zisteného prípadu,“ podotkol Mikas. Minister zdravotníctva v tejto súvislosti vyzval ľudí na očkovanie proti ochoreniu COVID-19.

Na Slovensku je k pondelku (28. 6.) aktuálne celkovo šesť laboratórne potvrdených prípadov delta variantu. Všetky osoby boli nezaočkované a prišli zo zahraničia.

Foto: ilustračné

Koronavírus na Slovensku

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM