Webnoviny - Svet

Maňka odkazuje Murgašovi, že netreba o všetkom písať

WEBNOVINY.SK

BANSKÁ BYSTRICA 8. októbra (WEBNOVINY) – Europoslanec a kandidát na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja Vladimír Maňka (Smer-SD) tvrdí, že pre neho nie je rozhodujúce, aby o každej jeho aktivite písal v médiách, ale podstatný je výsledok a konkrétna pomoc pre ľudí, ktorí v regióne žijú. Maňka tak reagoval na kritiku protikandidáta Milana Murgaša, ktorý sa rozhodol kandidovať ako nezávislý po tom, čo Smer-SD nenominoval jeho, ale Maňku. Podľa Murgaša ak by sa mal stať županom „človek, ktorý žije roky v Bruseli, ktorý nebol ani raz na zasadnutí zastupiteľstva, ktorý behá po kraji ako splašená myš len pred voľbami do Európskeho parlamentu, to by bola katastrofa.“

Maňka Murgašovi pripomenul, že na zasadnutia zastupiteľstva ho nepozýval. Zároveň dodal, že ani Murgaš ako poslanec NR SR na zasadnutia nechodil. Upozornil tiež, že za posledný rok zorganizoval súťaže spolu so županmi a primátormi vo viac ako 100 školách na Slovensku, víťazov pozval do Bruselu a Štrasburgu. Aj v čase krízy rieši problémy zamestnanosti a legislatívu EÚ, ktorá by mohla mať na podniky dopad. „Takéto informácie nedávam do médií – podstatné je pomôcť regiónu a nie písať po novinách, kde všade som bol,“ uviedol Maňka.

Maňka tiež povedal, že do zariadení, ktoré sú v správe VÚC v Banskej Bystrici z vlastného platu prispel ročne desiatkami tisíc korún. „Za päť rokov, ako som v Európskom parlamente, to činí niekoľko stotisíc korún. Na významné športové podujatia v regióne som len za posledný rok prispel viac peňazí, ako pán Murgaš za celý svoj život,“ vyhlásil. Dodal tiež, že už niekoľko rokov sa podieľa na organizácii detských táborov Štvorlístok vo Zvolene – Môťová, ktorý každoročne navštívi v dvoch turnusoch 150 detí. Tábor je určený deťom z neúplných rodín, sirotám, polosirotám, deťom žijúcim v trvalej núdzi a týraným deťom.

Murgaš patrí k zakladateľom strany Smer-SD a bol aj straníckym podpredsedom a poslancom Národnej rady SR. Pred štyrmi rokmi sa stal predsedom Banskobystrického samosprávneho kraja. Banskobystrická krajská organizácia aj pred týmito regionálnymi voľbami nominovala ako kandidáta na župana Murgaša, neskôr svoje rozhodnutie zmenila a ako kandidáta navrhla Maňku, ktorý sa stal kandidátom koalície strán Smer-SD a ĽS-HZDS.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM