Marian Kočner ostáva vo väzbe: Ústavný súd odmietol jeho sťažnosť

Senát Ústavného súdu (ÚS) SR odmietol v utorok ako zjavne neopodstatnenú sťažnosť podnikateľa Mariana Kočnera týkajúcu sa jeho väzby.

Ilustračný obrázok k článku Marian Kočner ostáva vo väzbe: Ústavný súd odmietol jeho sťažnosť
Zdroj: TASR

„O ústavnej sťažnosti rozhodoval III. senát Ústavného súdu v zložení predseda senátu Rudolf Tkáčik a sudcovia Jana Baricová a Mojmír Mamojka,“ informoval ÚS.

Marian K. je väzobne stíhaný a obvinený z falšovania tzv. televíznych zmeniek. Uznesenie o odmietnutí jeho sťažnosti padlo na neverejnom zasadnutí III. senátu ÚS. „Detailné odôvodnenie rozhodnutia Ústavného súdu bude prístupné v písomnom vyhotovení predmetného rozhodnutia, ktoré bude zverejnené na webovom sídle Ústavného súdu po nadobudnutí právoplatnosti,“ informovala TASR Ivana Vilinská z tlačového a informačného odboru Kancelárie ÚS SR.

Najvyšší súd SR 22. augusta zamietol sťažnosť Mariana K. na rozhodnutie prvostupňového súdu s tým, že dôvody jeho väzby naďalej trvajú. Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici 3. augusta zamietol jeho žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu.

Marian K. je vo väzbe vo veci zmeniek v prípade TV Markíza.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR