Správy Zo zahraničia

MASAKER, aký nemá obdobu: Muž s kušou VYVRAŽDIL rodinu známeho rozhlasového komentátora

Britská polícia oznámila, že sa jej v Londýne podarilo zadržať a identifikovať muža podozrivého zo zabitia troch žien kušou.

Ilustračný obrázok k článku MASAKER, aký nemá obdobu: Muž s kušou VYVRAŽDIL rodinu známeho rozhlasového komentátora
Zdroj: TASR/AP

Zavraždil ženu a dcéry

Podľa stredajšieho stanoviska polície čin spáchal 26-ročný Kyle Clifford. BBC potvrdila, že obete sú rodinou známeho rozhlasového komentátora Johna Hunta. Na základe správy agentúry AP informuje TASR.

Polícia uviedla, že tri ženy vo veku 25, 28 a 61 rokov našli v utorok večer vážne zranené v dome v meste Bushey, severozápadne od Londýna. Privolaným záchrannám zložkám sa ich už nepodarilo oživiť.

Britská verejnoprávna BBC potvrdila, že obeťami boli manželka komentátora Carol Huntová a ich dve dcéry, Louise a jej staršia sestra Hannah.

John Hunt je hlavný komentátor BBC 5 Live, čo je hlavný spravodajský a športový rozhlasový kanál tohto vysielateľa. Jeho hlas poznajú milióny ľudí vďaka jeho reportážam zo svetoznámych dostihov Grand National a Derby.

Denník Daily Mail a ďalšie miestne noviny uviedli, že telá obetí našiel sám Hunt v utorok podvečer po návrate z práce.

Expriateľ dcér?

V stanovisku adresovanom svojim zamestnancom vysielateľ označil túto udalosť za absolútne zdrvujúcu a uviedol, že Huntovi poskytne všetku potrebnú podporu.

Polícia neuviedla, či bol podozrivý Clifford nejako spojený s obeťami. Britské médiá však informovali, že ide o bývalého priateľa jednej zo zavraždených dcér. Podľa informácií BBC Clifford po krátkej službe v roku 2022 opustil britskú armádu.

Na vlastníctvo kuše ľudia v Británii nepotrebujú povolenie, ale jej nosenie na verejnosti bez dostatočného zdôvodnenia nie je povolené.

Nová britská ministerka vnútra Yvette Cooperová uviedla, že je o incidente plne informovaná a podľa hovorcu rezortu zváži zavedenie prísnejších pravidiel týkajúcich sa používania kuší.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM