Politika

Matovič dal Ódorovi podmienky: Chce zachovať 200 eur na dieťa a odmeny pre voličov

Vyslovenie dôvery úradníckej vlády nebude zadarmo. Hnutie OĽANO dalo Ódorovi dve požiadavky.

Ilustračný obrázok k článku Matovič dal Ódorovi podmienky: Chce zachovať 200 eur na dieťa a odmeny pre voličov
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Hnutie OĽANO a priatelia podporí vyslovenie dôvery vláde odborníkov, ak splní jeho dve požiadavky. Žiada garanciu zachovania príspevku 200 eur na dieťa.

Požaduje tiež schválenie odmeny 500 eur za účasť v septembrových parlamentných voľbách v skrátenom legislatívnom konaní. Vyplýva to z vyjadrenia lídra hnutia Igor Matoviča po sobotňajšom stretnutí s premiérom Ľudovítom Ódorom.

Prečítajte si tiež

Matovič žiada garanciu

„Premiér akceptoval, respektíve si vypočul naše dve požiadavky a čaká ho rokovanie s ostatnými politickými stranami, aby to vyrokoval. Ak chce podporu, tak treba, aby teraz preukázal svoje rokovacie schopnosti,“ povedal.

Matovič žiada od predsedu vlády garanciu toho, že sa nezruší 200 eur na dieťa, ktoré presadil cez zvýšenie daňového bonusu a prídavku na dieťa.

Odôvodňuje to tým, že má obavy, že by sa mohli objaviť snahy „šetriť na rodinách s deťmi“. Tvrdí, že proti príspevku bojovala prezidentka SR Zuzana Čaputová a mimoparlamentné hnutie Progresívne Slovensko.

Odmena pre voličov

Premiéra zároveň žiada, aby s ďalšími politickými stranami vyrokoval podporu odmeny za účasť vo voľbách v skrátenom legislatívnom konaní. „Náš cieľ je maximalizovať volebnú účasť,“ podotkol.

Septembrové voľby do Národnej rady (NR) SR označil za „boj o život Slovenska“.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM