Zo Slovenska

Matovič: Nečakajte na príkazy vlády. V hre je aj úplný zákaz hromadných podujatí

Najbližšie týždne podľa premiéra prinesú ďalšie rekordné čísla. Čo navrhuje?

Ilustračný obrázok k článku Matovič: Nečakajte na príkazy vlády. V hre je aj úplný zákaz hromadných podujatí
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Na Slovensku môže prísť k úplnému zákazu hromadných podujatí. Na sociálnej sieti to v súvislosti s nárastom infikovaných na nový koronavírus naznačil predseda vlády SR Igor Matovič (OĽANO). Predpokladá, že trvanie tohto zákazu potrvá „kým krivke nárastu spoločnými silami nezlomíme väzy“.

Opatrenia, ktoré navrhla pandemická komisia prijať od 1. októbra budú podľa premiéra určite platiť minimálne podľa pôvodného návrhu. „Ale skôr sa obávam, že za tak drastického nárastu počtu prípadov budeme musieť prísť s úplným zákazom hromadných podujatí akéhokoľvek druhu,“ uviedol.

Nečakajte na príkazy

Ako dodal, obáva sa, že kým sa prejaví efekt brzdiacich opatrení, najbližšie týždne prinesú ďalšie rekordné prírastky. Vyzval preto verejnosť k zodpovednosti i aktívnemu obmedzeniu rizika šírenia pandémie. Podľa Matoviča je nutné nasadiť najprísnejšie možné ochranné opatrenia a nečakať na “príkazy zvrchu".

„Zrušte prosím rodinné a firemné oslavy, slávnosti, svadby, kary, ale aj obyčajné rodinné a kamarátske návštevy. Noste rúško všade vo vnútri, aj v spoločnosti známych kolegov. Nechoďte na akékoľvek športové či kultúrne podujatie, hoci vás to veľmi láka,“ dodal premiér.

Na Slovensku za sobotu (26. 9.) pribudlo 478 infikovaných koronavírusom SARS-CoV-2. Celkový počet pozitívne testovaných sa zvýšil na 9 078.

478 túto sobotu (minulú 131) = to je nárast o 265%! ... prosím každého človeka otvorenej mysle, aby ste vo svojej...

Posted by Igor Matovic on Sunday, September 27, 2020
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie