Politika

Matovič OBVINIL Čaputovú: Zrejme z pomsty sa rozhodla SABOTOVAŤ pomoc rodinám!

Hosťom jednej z diskusných relácií bol aj minister financií. Popri iných témach sa nezabudol vyjadriť ani na adresu hlavy štátu.

Ilustračný obrázok k článku Matovič OBVINIL Čaputovú: Zrejme z pomsty sa rozhodla SABOTOVAŤ pomoc rodinám!
Zdroj: TASR/Dano Veselský , TASR/Martin Baumann

Ceny plynu budú veľký problém, ktorý budeme riešiť. Vicepremiér a šéf rezortu financií Igor Matovič (OĽANO) to uviedol v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy. Vyhlásil, že v prípade plynu nebude možné zastropovať ceny pre domácnosti tak, ako pri elektrickej energii. Nezaradený poslanec pôsobiaci v Hlase-SD Erik Tomáš volá v súvislosti s nárastom cien po valorizácii starobných dôchodkov a životného minima.

Opäť komentoval prezidentku

„Pri plyne nevieme ísť úplne touto logikou. Bude to veľký problém, ktorý budeme riešiť,“ povedal Matovič. Šéf OĽANO zopakoval, že ho mrzí prístup prezidentky SR Zuzany Čaputovej, ktorá vetovala takzvaný protiinflačný balík. „Zrejme z pomsty sa rozhodla sabotovať pomoc rodinám,“ vyhlásil.

Tomáš reagoval, že ide o opatrenie, ktoré je určené len pre určitú skupinu ľudí. „Pani prezidentka vníma, že tento balík nie je protiinflačný,“ do­dal.

Bojujú proti rodinám?

Nezaradení poslanci pôsobiaci v Hlase-SD sú podľa jeho slov ochotní rokovať o podpore. Tomáš to však podmieňuje rozšírením pomoci o mimoriadnu valorizáciu starobných dôchodkov a životného minima.

Šéf rezortu financií to považuje za alibizmus. „Nechcem pristúpiť na argumentáciu, že len keď budeme rokovať s ĽSNS, tak balík prejde. Sme parlamentná demokracia a parlament sa rozdeľuje jedinou čiarou. Sú poslanci, ktorí chcú podporiť rodiny a tí, ktorí bojujú proti pomoci rodinám,“ reagoval Matovič.

Prečítajte si tiež

Obete sporov

Hlas-SD podľa Tomáša pripravuje vlastný poslanecký návrh na zvýšenie platu učiteľov. Na margo sporov medzi Matovičom a ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS) povedal, že pri nich vždy trpí nejaká skupina obyvateľov. Teraz sú to učitelia.

Hlas by podľa Matoviča mohol svoj návrh na zvýšenie platov pre učiteľov predložiť najskôr na septembrovú schôdzu. Platný by bol najskôr v novembri, a to bude učiteľom „platné ako mŕtvemu zimník“. Lepšiu cestu vidí v opätovnom predkladaní svojho návrhu na rokovania vlády. SaS, ktorá návrh blokuje, sa podľa ministra musí nakoniec zlomiť.

„Čo pomôže učiteľom, keď to budete stále predkladať a Sulík vetovať? A bude to takto trvať týždne a týždne. Tiež im nič nepomôžete,“ skonštatoval Tomáš. Hoci Hlas nemá v parlamente väčšinu, návrh predloží. „Keď ste im to vy sľúbili, tak my budem plniť váš sľub,“ povedal.

Na mimoriadnej schôdzi parlamentu bude Hlas-SD hlasovať za odvolanie Sulíka. Poslanci OĽANO budú podľa Matoviča pri hlasovaní slobodní.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM