Politika

Matovič sa opäť rozohnil: Požiadavky SaS sú postavené na hlavu! Aké ZMENY avizuje?

Minister financií SR Igor Matovič naznačil, že časť SaS by chcela vydierať koalíciu.

Ilustračný obrázok k článku Matovič sa opäť rozohnil: Požiadavky SaS sú postavené na hlavu! Aké ZMENY avizuje?
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Požiadavky SaS, aby sa ich návrhy prerokovali v úvode riadnej schôdze Národnej rady (NR) SR, sú postavené na hlavu. Vyhlásil to líder OĽANO a minister financií Igor Matovič. Naznačil, že časť SaS by takto chcela vydierať koalíciu. Verí, že napokon vyhrá druhé krídlo strany, ktoré podľa jeho slov parlamentnú schôdzu blokovať nechce. Matovič pritom poukázal na aktuálnu krízu.

Zmeny v koaličnej zmluve

„Niekto mal pocit, že je premiérom, a že si bude diktovať, ako presne bude fungovať parlament, príjmu sa len ich návrhy, a keď sa ich návrhy príjmu, oni sa potom rozhodnú, či sa s nami budú baviť o tom, že by sa prijali teoreticky aj naše návrhy. Toto je naozaj na hlavu postavené,“ povedal Matovič na margo návrhov SaS.

Čo sa týka novej koaličnej zmluvy, aj tú doterajšiu podľa jeho slov považujú súčasní partneri za dobrú. „Bola to dobrá zmluva, len partner sa rozhodol ju nedodržiavať,“ poznamenal. V koalícii sa preto podľa jeho slov dohodli, že v nej urobia len malé zmeny.

Čo s energetickou krízou?

Dodal, že riešenia, súvisiace s aktuálnou energetickou krízou, bude vláda oznamovať postupne podľa toho, ako budú dohodnuté. „Máme komfort v porovnaní s ČR, že na domácnosti vyššie ceny energií nedoliehajú, ani do konca roka nebudú doliehať. Nechcem hovoriť, že máme mesiace času, ale verím, že do pár týždňov bude táto otázka vyriešená,“ uviedol.

Minister financií zároveň priblížil, že aktuálne podpisoval napríklad rozpočtové opatrenie na uvoľnenie 30 miliónov eur pre regionálne školstvo. Tie majú byť určené práve na vyššie náklady škôl.

ilustračné foto

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM