han Politika

Gyimesi z OĽANO vyzýva Sulíka, aby odstúpil: POŠKODIL Slovensko a je to LENIVÝ diletant!

Kríza v koalícii? Poslanec György Gyimesi (OĽANO) zvolal tlačovú konferenciu, na ktorej vyzval ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) na odstúpenie.

Ilustračný obrázok k článku Gyimesi z OĽANO vyzýva Sulíka, aby odstúpil: POŠKODIL Slovensko a je to LENIVÝ diletant!
Zdroj: TASR/Michal Svítok , TASR/Jakub Kotian

Ako uviedol poslanec, minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) nevyužil príležitosť na dohodnutie lepších podmienok pre Slovensko v súvislosti s embargom EÚ na dovoz ruskej ropy a poškodil tak Slovensko.

Dôsledkom môžu byť zrušenie plánovaných investícií do rafinérie Slovnaft, vyššie ceny či nedostatok motorových palív, alebo dokonca ukončenie činnosti rafinérie.

„Richard Sulík je lenivý diletant, ktorý nemá na mieste ministra hospodárstva čo robiť. Richard Sulík je ten, ktorý zabezpečil, že Slovnaft po 18 mesiacoch možno skončí,“ povedal Gyimesi. Ministra obvinil, že pre premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) nepripravil také podklady na rokovanie na pôde Európskej únie, ktoré by nepoškodili Slovensko.

Ďalšie slová

Schválený sankčný balík EÚ predpokladá zákaz dovozu ruskej ropy, ale aj ropných produktov z nej vyrobených. Po prechodnom období 18 mesiacov tak už bratislavská rafinéria Slovnaft nebude môcť exportovať svoje produkty a bude musieť znížiť výrobu pod technologické minimum alebo začať spracovávať inú ako ruskú ropu.

V takomto krátkom čase sa však na zmenu technológie nestihne pripraviť.

Gyimesi odmietol zodpovednosť premiéra za výsledky rokovaní. Heger podľa neho akceptoval pozíciu Slovenska k novému sankčnému balíku, ktorú schválil minister Sulík. Či bude zbierať podpisy poslancov na zvolanie mimoriadnej schôdze na odvolanie Sulíka, Gyimesi nespresnil.

Pellegrini: Je to fraška

Ku sporu sa vyjadril aj líder Hlas-SD Peter Pellegrini na sociálnej sieti. „Fraška vo vládnej koalícii sa už vymyká posledným zvyškom rozumu. Premiér Heger najprv totálne zlyhá na európskom samite, pretože bojuje proti slovenským záujmom a ešte sa snaží na rovnaký nezmysel nahovoriť Viktora Orbána,“ píše bývalý premiér.

„Potom Heger s Matovičom pochopia, ako to dobabrali, a že Slováci kvôli ním budú zasa raz tankovať drahšie. A tak Matovič vyšle svojho nového hovorcu Gyimesiho, aby celé Hegerovo zlyhanie hodil na Sulíka, ktorý v Bruseli ani nebol. Nad týmto sa už súdnemu človeku zastaví rozum,“ pokračoval vo svojom tvrdení Pellegrini.

„Jedinou možnosťou zachrániť Slovensku posledné zvyšky politickej dôstojnosti je okamžité vyhlásenie predčasných volieb. Politický cirkus Matoviča a Hegera sa zmenil na jeden nikdy nekončiaci horor,“ dodal.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie aktuálne témy

GYIMESI VYZVAL NA ODSTÚPENIE HEGERA Nový hovorca Igora Matoviča, poslanec Gyorgi Gyimesi, vyzval na odstúpenie...

Posted by Peter Pellegrini on Friday, June 3, 2022
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
======= >>>>>>> c6e424c361d8f27037ade60c6234148f30c95479