Šport Regióny

Medzinárodný deň snehu: Na Štrbskom Plese sa bude oslavovať pretekmi na bežkách

Profesionálne trate, pretekári z celého sveta, šport, dobrý pocit a zábava. To všetko prinesie podujatie Štrbské bežky pod záštitou bratov Timkovcov z No Name, ktorí sa takisto postavia na štart.

Ilustračný obrázok k článku Medzinárodný deň snehu: Na Štrbskom Plese sa bude oslavovať pretekmi na bežkách
Zdroj: Športový klub Štrba

V nedeľu 20. januára sa na Štrbskom Plese uskutoční už šiesty ročník verejných pretekov v behu na lyžiach Štrbské bežky. Podujatie sa bude konať pod záštitou hudobnej skupiny No Name a na trati si z kapely prídu zapretekať aj bratia Timkovci. Zároveň v tento deň medzinárodná lyžiarska asociácia FIS organizuje celosvetovú oslavu Medzinárodného dňa snehu World Snow Day, do ktorého sa zapojí 469 podujatí a oslavy budú prebiehať v 45 krajinách. Každé podujatie je hodnotené a môže získať ocenenie “Best World Snow Day”, ktoré minulý rok získalo poľské mesto Zakopane. Informoval o tom Matúš Jančík zo Športového klubu Štrba.

„Pre všetkých bežkárov bude pripravený dvoj a päť kilometrový okruh. Pretekať sa bude voľnou technikou s hromadným štartom a pripravená bude aj klasická stopa. Mená najrýchlejších pretekárov budú zapísané na putovné Štrbské bežky. Pre žiakov bude pripravená 700 metrová prekážková trať SnowKidz kros šprint s intervalovým štartom. Kros šprint si môžu vyskúšať aj všetci starší pretekári prihlásení na verejné preteky,“ uviedol Jančík.

Všetci účastníci sú zapojení aj do tomboly. Najmenšie deti si môžu vyskúšať detské bežky a atmosféru spestrí hudobný koncert hudobno-zábavnej skupiny Bravo. Partneri podujatia v areáli predstavia rôzny športový materiál a oblečenie. V priestore štartu a cieľa si záujemcovia môžu otestovať bežecké lyže a topánky.

„Aktuálne sú na Štrbskom Plese vynikajúce snehové podmienky a pre návštevníkov je pripravených 8 tratí v dĺžkach od 500 metrov do 5 kilometrov vhodné pre klasickú aj voľnú techniku,“ dodal Jančík s tým, že v areáli bežeckého lyžovania Štrbské Pleso je k dispozícii stan s občerstvením, lyžiarsky servis a požičovňa lyží.

Štrbské bežky sa budú konať pod záštitou bratov Timkovcov z No Name
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie