Zo Slovenska

Meteorológovia pridali na zoznam ďalšie okresy. Pozor, hrozí VYČÍŇANIE počasia

Slovenský hydrometeorologický ústav rozšíril prvostupňové výstrahy pred možnými búrkami na ďalšie okresy.

Ilustračný obrázok k článku Meteorológovia pridali na zoznam ďalšie okresy. Pozor, hrozí VYČÍŇANIE počasia
Zdroj: TASR/Ján Krošlák , TASR/Roman Hanc

Ide prevažne o okresy západného a severozápadného Slovenska. Na juhovýchode krajiny zas môžu teploty vzduchu atakovať v nedeľu popoludní až 33 stupňov Celzia. Meteorológovia o tom informovali na svojom webe.

Treba počítať aj s krúpami

Výstrahy pred búrkami by mali podľa SHMÚ začať platiť v nedeľu o 14:00 hod. Týkajú sa celého Bratislavského, Trnavského, Trenčianskeho kraja i väčšiny územia Žilinského kraja, s výnimkou okresov Liptovský Mikuláš, Ružomberok a Turčianske Teplice. Tiež okresov Nitra, Topoľčany a Šaľa.

Búrky môžu sprevádzať krúpy, nárazový vietor do 85 kilometrov za hodinu a prudký lejak s intenzitou do 30 milimetrov v priebehu polhodiny. Predbežná platnosť výstrah je do pondelkového (8. 7.) rána.

Iné časti potrápia horúčavy

Intenzita sprievodných javov je podľa SHMÚ v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. „Pri búrkach môžu byť obmedzené ľudské aktivity a ohrozené zdravie,“ dodali meteorológovia.

Najnižší stupeň výstrahy pred vysokými teplotami by mal platiť v nedeľu od 14:00 hod. do 18:00 hod. v Košickom kraji s výnimkou okresov Gelnica, Rožňava a Spišská Nová Ves. Tiež v okresoch Humenné a Vranov nad Topľou.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM