Veronika Ondo-Cholewová Regióny

Michalovská nemocnica má nového riaditeľa, to však nie je všetko: Kto nahradí Zitu Ženišovú? FOTO vnútri

V michalovskej nemocnici nastali s novým rokom veľké zmeny. Okrem riaditeľa vymenili aj iných. Dozvedeli sme sa dôvody...

Ilustračný obrázok k článku Michalovská nemocnica má nového riaditeľa, to však nie je všetko: Kto nahradí Zitu Ženišovú? FOTO vnútri
Foto: Veronika Ondo-Cholewová / Zdroj: Dnes24.sk

Od januára 2016 došlo k zmene na poste riaditeľa v nemocnici Svet Zdravia Michalovce. Zitu Ženišovú nahradil doterajší námestník pre liečebno-preventívnu starostlivosť (LPS) MUDr. Peter Rovder.

Rodinné dôvody

„Za touto výmenou je možné nájsť vyššie poslanie. Zita Ženišová musela uprednostniť rodinné dôvody. Som rád, že Svet zdravia s ňou bude spolupracovať na konzultačnej úrovni aj naďalej. Ďakujem jej za výborne odvedenú prácu v michalovskej nemocnici. Novému riaditeľovi želám, aby na ňu nadviazal, úspešne pokračoval v príprave nemocnice novej generácie a každý deň posúval úroveň zdravotnej starostlivosti pre pacientov vyššie,“ vysvetlil Ľuboš Lopatka, generálny riaditeľ siete regionálnych nemocníc Svet zdravia.

Kto je nový riaditeľ?

MUDr. Peter Rovder je absolventom Lekárskej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Má atestácie v chirurgii prvého stupňa, úrazovej chirurgii a v manažmente a financovaní zdravotníctva. Okrem pozície námestníka LPS zastával aj post primára oddelenia úrazovej chirurgie. „Tak ako som sa snažil vybudovať kvalitné oddelenie, vyviniem maximálne úsilie na vybudovanie modernej nemocnice, ktorá bude pripravená kedykoľvek poskytnúť najlepšiu zdravotnú starostlivosť pre všetkých obyvateľov michalovského regiónu a blízkeho okolia,“ zdôraznil MUDr. Peter Rovder, riaditeľ nemocnice Svet zdravia Michalovce.

Novým námestníkom pre liečebno-preventívnu starostlivosť sa od januára stala MUDr. Darina Tomková. Tá súčasne pôsobí ako primárka oddelenia pneumológie a ftizeológie (pľúcne oddelenie). Novým primárom oddelenia úrazovej chirurgie sa stal doterajší zástupca MUDr. Maroš Eľko.

Môže vás zaujímať:

Prvé dieťa v michalovskej nemocnici v roku 2016: Selina aj maminka sú v poriadku

Rebríček spokojnosti pacientov: Michalovská nemocnica v poslednej desiatke!

Michalovská nemocnica dostála novú fazónu: Starý múr je fuč a… vznikla nová promenáda!

Nový riaditeľ michalovskej nemocnice
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM