Aktualizované Eliška Šándorová Krimi

MIMORIADNA záchranná akcia v Nízkych Tatrách! Na trati sa zrazili lyžiari, VIDEO

Obrovským nešťastím sa skončila lyžovačka v Jasnej.

Ilustračný obrázok k článku MIMORIADNA záchranná akcia v Nízkych Tatrách! Na trati sa zrazili lyžiari, VIDEO
Zdroj: iMeteo.sk

Ako informuje portál iMeteo.sk, v Jasnej došlo dnes k tragickej udalosti. Priamo na trati zomrel lyžiar.

„Na križovatke tratí čierna 33A a modrá 34 C sa zrazili dvaja lyžiari. Jeden z lyžiarov po zrážke zletel mimo trať. K miestu bola privolaná okamžitá lekárska pomoc s vrtuľníkom. Leteckí záchranári však lyžiarovi po zrážke už nedokázali pomôcť,“ dodáva portál. Na zjazdovke ostal po lyžiarovi nepekný krvavý šrám.

Aktualizované 14:42: Záchranári boli v doobedňajších hodinách privolaní k zrážke dvoch lyžiarov na Predných Derešoch v lyžiarskom stredisku Jasná – Chopok Juh.

„Jeden z lyžiarov ostal po zrážke v bezvedomí a nemal prítomné známky života. Záchranári HZS po príchode na miesto okamžite zahájili kardiopulmonálnu resuscitáciu (KPR), následne požiadali o súčinnosť posádku VZZS, ktorá vzlietla z popradského letiska. Na mieste vysadila lekára, ktorý pokračoval v rozšírenej KPR. Žiaľ, aj napriek snahe všetkých zúčastnených sa nepodarilo 28-ročného lyžiara zachrániť. Druhý lyžiar utrpel poranenie hlavy a hrudníka a bol pozemne transportovaný do nemocničného zariadenia. Príčiny nehody budú predmetom vyšetrovania zložiek PZ SR a Bezpečnostno-operatívnej jednotky HZS,“ informuje na sociálnej sieti Horská záchranná služba.

Ako informovala Mária Faltániová, hovorkyňa KR PZ v Banskej Bystrici, polícia v Brezne začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenie. Podľa policajnej správy 27-ročný lyžiar, ktorý zahynul, bol z Bieloruska. Druhý lyžiar, 37-ročný muž z Čierneho Balogu, bol so zraneniami prevezený do nemocnie v Brezne. Ako k tejto tragédii došlo polícia vyšetruje. V prípade usmrteného lyžiara bola nariadená pitva.

Smrteľný úraz v Jasnej
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: iMeteo.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie