Politika

MIMORIADNE z volieb: Moratórium PREDĹŽILI! Jeden člen komisie NAFÚKAL

Volebné moratórium počas druhého kola prezidentských volieb o niekoľko minút predĺžili. V jednom prípade evidujú člena komisie pod vplyvom alkoholu.

Ilustračný obrázok k článku MIMORIADNE z volieb: Moratórium PREDĹŽILI! Jeden člen komisie NAFÚKAL
Zdroj: Dnes24.sk , TASR/Ján Krošlák

Volebné moratórium v rámci druhého kola prezidentských volieb predĺžia, potrvá do 22.05 h. Na tlačovej konferencii o tom informoval predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Eduard Burda.

Predĺženie moratória

„Evidujeme, že boli dve volebné miestnosti otvorené o päť minút neskôr, tým pádom už vieme v túto chvíľu povedať, že moratórium sa predĺži o päť minút“ ozrejmil.

Mimo toho podľa jeho slov prebieha druhé kolo volieb štandardne. Dodal, že komisia zasadá a rieši jednotlivé podnety. „Týkajú sa moratória z veľkej časti. To, čo vieme vyriešiť hneď, riešime hneď. Mnohé podnety potrebujeme bližšie preveriť a zistiť ďalšie skutočnosti,“ priblížil.

Opitý člen komisie

Z pohľadu riaditeľa odboru poriadkovej polície Prezídia Policajného zboru Stanislava Hromádku voľby taktiež prebiehajú štandardne.

„Momentálne sme nezaznamenali žiadne narušenie volieb, ktoré by malo vplyv na moratórium,“ uviedol.

Evidujú jedného člena volebnej komisie, ktorý bol pod vplyvom alkoholu.

„Bol vystriedaný, nemalo to vplyv na priebeh,“ ubezpečil. Deklaruje, že v prípade potreby je k dispozícii dostatočné množstvo príslušníkov polície.

Predseda Štatistického úradu SR Martin Nemky podotkol, že výsledky hlasovania úrad začne spracúvať po 22.00 h a zverejňovať podľa moratória v desaťminútových intervaloch.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM